Više od 700 učenika trčalo „Proljećni kros 2023“

cros23 

Opština Bar posvećena je promociji zdravih stilova života i razvoju sporta.

„Proljećni kros 2023“, sportski događaj u organizaciji Opštine Bar i Atletskog kluba „Mornar“, održan je danas na terenima u okviru sportskog kompleksa na Madžarici.

Ova manifestacija okupila je više od 700 učesnika svih razreda iz osnovnih i srednjih škola sa teritorije opštine koji su trčali prilagođene staze u muškoj i ženskoj kategoriji .

Veliki odziv barskih djevojčica i dječaka još jednom je opravdao nastojanja lokalne uprave da organizovanjem ovakvih manifestacija doprinese promociji zdravih stilova života, razvoju sportskih talenata i afirmaciji sportskog i takmičarskog duha kod mlađih generacija.

Sportsko druženje završeno je dodjelom diploma i medalja najboljim mladim sportistima koje su, u ime Opštine Bar, dodijelili predsjednik Skupštine opštine Branislav Nenezić i Stevo Šiško Nikočević. 

Pobjednici krosa po kategorijama:

Osnovna škola

I razred – djevojčice
1. Aleksija Prelević, OŠ „Anto Đedović“
2. Bubanja Jelena, OŠ „Meksiko“
3. Drašković Teodora, OŠ „Anto Đedović“
I razred – dječaci
1. Strahinja Vlahović, OŠ „Jugoslavija“
2. Popović Pavle, OŠ „Jugoslavija“
3. Nikčević Dušan, OŠ „Anto Đedović“
II razred – djevojčice
1. Husak Helena, OŠ „Anto Đedović“
2. Andrea Ždralić, OŠ „Meksiko“
3. Husak Hana, OŠ „Anto Đedović“
II razred – dječaci
1. Pejović Mihailo, OŠ „Kekec“
2. Muratović Danis, OŠ „Anto Đedović“
3. Mardunović Luka, OŠ „Meksiko“
III razred – djevojčice
1. Spalević Nikolija, OŠ „Anto Đedović“
2. Marković Mija, OŠ „Jugoslavija“
3. Glavanović Sara, OŠ „Anto Đedović“
III razred – dječaci
1. Skenderović Armin, OŠ „Anto Đedović“
2. Madžar Petar, OŠ „Kekec“
3. Luketa Vasilije, OŠ „Jugoslavija“
IV razred – djevojčice
1. Madžar Katarina, OŠ „Kekec“
2. Begzić Nataša, OŠ „Meksiko“
3. Kornuhina Aleksandra, OŠ „Kekec“
IV razred – dječaci
1. Popović Strahinja, OŠ „Jugoslavija“
2. Ranitović Andrej, OŠ „Jugoslavija“
3. Hajdarović Jaman, OŠ „Jugoslavija“
V razred – djevojčice
1. Lukolić Mina, OŠ „Meksiko“
2. Smolović Simona, OŠ „Blažo Jokov Orlandić“
3. Šukurica Dela, OŠ „Anto Đedović“
V razred – dječaci
1. Beshini Ervin, OŠ „Kekec“
2. Lopičić Vuk, OŠ „Blažo Jokov Orlandić“
3. Škrijelj Faris, OŠ „Srbija“
VI razred – djevojčice
1. Milatović Jovana, OŠ „Jugoslavija“
2. Backović Jovana, OŠ „Kekec“
3. Martinović Una, OŠ „Jugoslavija“
VI razred – dječaci
1. Hot Sanel, OŠ „Mrkojevići“
2. Smailović Adil, OŠ „Meksiko“
3. Mekić Alija, OŠ „Srbija“
VII razred – djevojčice
1. Damjanović Elena, OŠ „Jugoslavija“
2. Novaković Anja, OŠ „Meksiko“
3. Jelić Anđela, OŠ „Jugoslavija“
VII razred – dječaci
1. Baltić Balša, OŠ „Kekec“
2. Kosović Andrija, OŠ „Jugoslavija“
3. Batrićević Matija, OŠ „Jugoslavija“
VIII razred - djevojčice
1. Marković Manuela, OŠ „Meksiko“
2. Lončar Violeta, OŠ „Meksiko“
3. Dacić Elena, OŠ „Jugoslavija“
VIII razred – dječaci
1. Nurković Davud, OŠ „Blažo Jokov Orlandić“
2. Božović Vasilije, OŠ „Jugoslavija“
3. Radulović Vasilije, OŠ „Blažo Jokov Orlandić“ 

IX razred – djevojčice
1. Đuranović Anđela, OŠ „Jugoslavija“
2. Čubranović Nikolina, OŠ „Jugoslavija“
3. Stanišić Anđela, OŠ „Kekec“
IX - dječaci
1. Gutić Danilo, OŠ „Kekec“
2. Šon Lubsher, OŠ „Mrkojevići“
3. Gažević Balša, OŠ „Jovan Tomašević“
Srednja škola
I razred- djevojčice
1. Petrov Teodora , Srednja stručna škola
I razred - dječaci
1. Milatović Balša, Srednja stručna škola
II razred – djevojčice
1. Mujović Anabela, Srednja stručna škola
2. Junković Jovana, Srednja ekonomsko – ugostiteljska škola
3. Roknić Sofija, Gimnazija „Niko Rolović“
II razred - dječaci
1. Maljević Mario, Srednja ekonomsko – ugostiteljska škola
2. Barać Nikola, Srednja stručna škola
3. Pečurica Ognjen, Srednja ekonomsko – ugostiteljska škola
III razred – djevojčice
1. Đorović Danica, Srednja stručna škola
2. Ulama Andrea, Gimnazija „Niko Rolović“
III razred – dječaci
1. Orlandić Nikola, Gimnazija „Niko Rolović“

auto klime bakovic 1

allegra

opstina bar

Cerovo

turisticka organizacija bar

enza home

vodovod bar

komunalno

regionalni vodovod novi

luka bar

AD Marina Logo

reklama

ave tours

fpep vertical

Klime Baković

djokic

Logo MPF

tobar