Ivana Bujković vicešampion Balkana!

Bujkovic

Crnogorska karate reprezentativka, Ivana Bujković, osvojila je srebrnu medalju u katama na Balkanskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Sarajevu.

Kadetkinja Bara poražena je u finalnom meču od domaće takmičarke Isidore Borovčanin 3:2.

Bujković je bila slobodna u prvom kolu, u drugom je savladala Ildu Muzurović iz Bosne i Hercegovine 3:2, a u četvrtfinalnom meču drugaricu iz kluba i reprezentacije, Saru Raković 5:0.

U meču za finale slavila je protiv Matee Radić iz Bosne i Hercegovine 4:1.

"Žao mi je što medalja nije zlatna, ono što je do mene uradila sam. Uložila sam sav svoj trud, ali sudije su mislile drugačije. Zadovoljna sam kako sam odradila prvenstvo, naporno sam trenirala i ostaje žal što ogroman trud i rad nije krunisan zlatnom medaljom" kazala je Bujković nakon meča.

Ona je u Sarajevu treći put uzastopno bila finalista Balkanskog prvenstva i sva tri puta morala je da se zadovolji srebrnim odličjem.

"Nadam se da ću i na Evropskom prvenstvu nastaviti niz medalja i da će ona biti sjajnija od ove sa Balkanskog šampionata. Veliku zahvalnost dugujem trenerima u klubu Almiru Cecunjaninu, Mileni MIlačić i Jozu Daboviću, kao i selektorki Neli Tatar", kazala je Bujković.

Selektor kadetkinja i juniorki u katama, Nela Tatar kazala je da bi utisak bio kompletan falilo je da se osvoji zlatno odličje.

"Izgubila je 3:2, ali sam mišljenja da je bila bolja i da je presudila odluka sudija i činjenica da je radila protiv domaće takmičarke", kazala je Tatar.

Na pragu pobjedničkog postolja bili su i kadetkinja Sara Raković, junior Vladimir Mijač i mlađi senior Srđan Vuković, ali su poraženi u mečevima za bronzane medalje.

U repesažu zaustavljeni su kadeti Mila Mraković i Filip Bakić.

U borbama prvi takmičarski dan bez medalje završile su kadetkinje, juniorke i mlađe seniorke.

Najbliže medalji bile su kadetkinja Jovana Strujić (do 54) i juniorka Vasilisa Bujić preko 59 kilograma, ali su eliminisani u repesažu.

Za sjutra zakazani su nastupi kadeta, juniora i mlađih seniora u borbama, u pojedinačnoj konkurenciji.

Izvor: Vijesti