Mornar uplovio u Ligu šampiona!

kosarka bar igokee 11

Mornar je na velika vrata ušao u novoformiranu FIBA ligu šampiona!

U revanšu protiv Igokee, četa Đorđija Pavićevića je na “obavezna” tri poena viška dodala je još 20: Mornar – Igokea 83:60!

Uoči dvomeča sa Igokeom, strateg Mornara rekao je da će u slučaju da rezultat bude takav da nema potrebe naprezati ekipu, pokušati da odmori glavne igrače kako bi tim bio spreman za debi u ABA ligi i subotnji okršaj sa Partizanom. Ispostavilo se da je Pavićević zbilja imao prostora da odmori “prvu violinu” svog sastava Antabiju Volera, jer je putnik u Ligu šampiona bio poznat i prije početka poslednjeg kvartala.

Do tog trenutka Barani su osigurali 19 poena viška i, bez obzira, na padove kojima su bili skloni u važnim mečevima prošle sezone,već tada bilo je jasno da se čudo u Topolici neće desiti. Kada je u 35. minutu na  semaforu stajao rezultat 74:43, postavila se dilema, da li će utakmica biti završena rezultatom nedostojnim po aktuelnog bosanskog šampiona.

Pavićevićevi momci su u fnišu, ipak, imali milosti…

Ishod revanša bio je predvidljiv već početkom druge četvrtine kada je Mornar poveo sa 14 poena razlike (31:17). Od tog trenutka, gosti su samo povremeno uspijevali da uspore ritam Barana i održavaju minus na relativno pristojnoj “koti”. Razlika se, međutim, konstantno blago uvećavala a početkom zadnje četvrtine gosti iz Aleksandrovca našli su se u “slobodnom padu”.

Glavni posao u napadu obavili su Voler i Krstić, dok je u odbrani briljirao Elis (11 skokova).

Mornar se plasirao u Grupu D Lige šampiona pa će ove sezone u Topolici gostovati Strazbur, Avelino, Tenerife, Ostende, Mega Leks i Cibona, i bolji iz dvomeča između Porta i Juventusa.

Lijepo je što smo na ovaj način otvorili novu, i za nas istorijsku sezonu. Kontrolisali smo igru i tempo od samog starta, dobro stajali u odbrani, i zadovoljstvo je veće što smo izborili plasman u grupnu fazu ovog eminentnog takmičenja. Želim i da se zahvalim navijačima, ali i KSCG koji nam je omogućio da kroz “baraž” izborimo nastup u FIBA Ligi šampiona”rekao je nakon meča šef stručnog štaba Mornara Đorđije Pavićević.

Mornar - Igokea 83:60 (20:17, 16:6, 21:16, 26:19)

Mornar: Hadžibegović 2, Ćalić 2, Krstić 19 (3/5 za tri poena, 75 odsto šut iz igre), Džons 10, B. Radunović 4. M. Radunović 2, Mijović 6, Elis 5 (11 skokova), Vujošević 2, Voler 25 (3 od 8 za tri poena), Dikerson 6.

Igokea: Pasalić 6, Mićović 3, Talić 6, Šibalić 9, Nikolić, Milošević 2, Albijanić 2, Radivojević 10, Mahković 3, Fortenberi 6, Rikić 10.

FOTOGRAFIJE ANTA BAKOVIĆA NIJE DOZVOLJENO PREUZIMATI SA PORTALA BEZ ODOBRENJA AUTORA!