Tijesan poraz Mornara u Aleksandrovcu

dio mornata

Košarkaše Mornara od plasmana u FIBA ligu šampiona dijeli pobjeda protiv Igokee od najmanje tri poena razlike. Juriće je za samo dva dana pred svojim navijačima u sali Topolica.

U Aleksandrovcu, četa Đorđija Pavićevića je bila slabija od Igokee za jedan koš – 71:69!

Ovakvim epilogom Barani imaju razloga da budu nezadovoljni jer su u poslednjoj četvrtini u dva navrata imali prednost od devet poena (53:62, 58:67). Upravo nakon drugog odlijepljivanja na ovu, rekordnu, razliku, prvoj violini Mornara Antabiji Voleru zakazao je šut što je protivnik iskoristio da šestominutni post gostiju iskoristi i serijom 13-0 preokrene rezultat (71:67).

U nervoznoj završnici, tokom tri i po minuta viđen je na obje strane još samo jedan pogodak – Balše Radunovića 40 sekundi prije kraja.

Barani su najavili da imaju “arsenal” za pobjedu u Aleksandrovcu na otvaranju meča. Poveli su 4:0 i potom održavali prednost svedo finiša četvrtine kada je domaćin stigao do prvog izjednačenja.

Na startu druge četvrtine gledana je revija trojki u kojoj su gosti bili nešto uspješniji do 15. minuta kada je ekipa iz Aleksandrovca pobjegla na 36:29, što je bilo i najubjedljivije vođstvo domaćina. Trojkom Volera u poslednjoj sekundi poluvremena Barani sun a pauzu otišli samo sa tri poena zaostatka.

Domaćin je na početku trećeg perioda uspio još jednom da se “odlijepi” na sedam poena razlike ali je nakon toga uslijedio i period najbolje igre Mornara koja je donijela u 27. minutu 6 poena viška (46:52)!

U dobrom ritmu, Mornar je odigrao do 34. minuta  nakon čega je umor zaustavio Volera. Džons nije imao svoje veče da preuzme šuterski dio posla u finišu i od viška od 9 poena za tri minuta stiglo se do minusa od 4.

Barani imaju razloga da žale zbog neiskorišćene šanse da već u Aleksandrovcu ovjere plasman u FIBA Ligu šampiona, jer će revanš za dva dana igrati umorni od novog putovanja (vraćaju se preko Beograda), a potom bez svježine morati da dočekuju Partizan.

Nada da se bez vremena za adekvatan oporavak može dobro odraditi posao u naredna dva meča, leži u stimulansu koji bi Pavićevi izabranici imali u punim tribinama Topolice, i boljoj šuterskoj formi bekovske linije kako bi Voler imao više vremena za odmor.

Revanš sa Igokeom zakazan je za četvrtak u 20 sati. Na ovaj meč “ulazi” se sa kartom za meč sa Partizanom koje se mogu kupiti u sriedu od 10 do 16 u prostorijama kluba, i da dan utakmice od 8 sati ujutro na biletarnicama SC Toplolica.

Igokea - Mornar 71:69 (20:20, 20:17, 13:21, 18:11)

IGOKEA: Pasalić 10, Mićović 22, Talić, Šibalić 9, Nikolić, Milošević 2, Albijanić 2, Radivojević 4, Mahković 2, Fortenberi 10, Rikić 7.

MORNAR: Hadžibegović, Ćalić 9, Krstić 8, Džons 7, B. Radunović 8. M. Radunović, Elis 4, Vujošević 6, Mugoša, Voler 23, Dikerson 4.