Mornaru brojano do četiri

fk mornar

Ekipa Koma, predvođena iskusnim Ivanovićem, Petrovićem Njegošem, Đalcem, Šofrancem i Vujovićem, bez većih problema osvojila je bidove u Baru.

Podgoričanima je posao bio olakšan povredom Radovića, najvažnijeg čovjeka u odbrani Mornara, u prvom poluvremenu, a u finišu i crvenim kartonom Vlahovića, očigledno zbog prigovora, posle kojeg su Barani primili još dva gola za ubjedljiv poraz 0:4 (0:1).

Do izlaska Radovića iz igre zbog povrede u 38. minutu mlada ekipa Mornara se dobro držala, ali je posle toga pogubila konce igre u odbrani, pa su gosti lako dolazili do šansi. Prvi gol, nakon poča sata igre, postigao je glavom u šesnaestercu domaćih zaboravljeni Vujović. U 42. minutu Milošević je glavom neometan šutirao pored gola, baš kao i četiri minuta kasnije Vujović, samo nogom.

I u nastavku su gosti bili opsaniji pred protivničkim golom, a živnuli su kad je u igru ušao Pavićević. On je u 80. minutu postigao drugi gol na pas Miloševića, a sam je bio strelac u 85. minutu kada mu se lepim dodavanjem revanširao Milošević. Centarfor gostiju zaključio je ovaj meč u drugom minutu sudijske nadoknade kada je glavom iz blizine pogodio mrežu na sjajan centaršut „unutrašnjom nogom“ Đalca.
Mornar je ozbiljno zaprijetio svega dva puta, preko Maraša i Stojkovića, ali ni posle 360 minuta nije uspeo da zatrese protivničku mrežu.

Mornar – Kom 0:4 (0:1)

Stadion: Topolica. Gledalaca: 150. Sudija: Željko Radunović. Pomoćnici: Milutin Đukić i Boban Kstev (svi Cetinje). Strelci: Vujović u 30, Milošević u 80. i 90+2. i Pavićević u 85. minutu. Žuti karton: Džanović (Mornar). Crveni karton: Vlahović (Mornar) u 80. minutu.
Mornar: Popović 6, Bubanja 6, Trajkovik 6, Radović – (od 38. Šćekić 6), Stojković 6,5, Vlahović 6, Maraš 6, Džanović 6, Leković 6 (od 57. Bušković 6), Brežanin 6 (od 74. Čolaković -).
Kom: Ivanović 7, Dedić 6,5, Petrović Njegoš 7, Đurković 6,5, Milošević 7,5, Đalac 7, Kilibarda 6,5 (od 57. Pavićević 7), Milić 6,5, Šofranac 6,5 (od 74. Popović -), Vujović 7 (od 64. Nišikava -), Hino 6,5.