Mornar sa Igokeom, klapa treća

kosarka bar igokee 10

Košarkaši Mornara otuputovali su su svojim autobusom u Laktaše gdje ih sjutra očekuje utakmica 12. kola ABA lige sa domaćom Igokeom.

Prvak Bosne i Hercegovine iz Republike Srpske bio je rival Baranima i na početku sezone, u kvalifikacijama za FIBA Ligu šampiona. Tada je Mornar iz dvomeča izašao kao pobjednik. U gostima je izgubio 71:69, ali je u Baru slavio sa ubjedljivih 83:60. Dvomeč u ABA ligi počinje sjutra takođe u Laktašima.

"Igokea igra mnogo bolje nego na početku sezone. Ekipa je znatno uigranija, a i pojačana, jer protiv nas nije igrao veoma dobri plej Robinson. O tome svjedoči i plasman u ABA ligi, sa šest pobjeda, od čega čak četiri u gostima. Mi smo u prošlom kolu protiv Krke prekinuli seriju od pet uzastopnih poraza i podigli samopouzdanje. Naporan put do Strazbura došao je u nezgodno vrijeme, ali šta je tu je. Ukoliko pristupimo igri na pravi način, mislim da možemo da učinimo utakmicu neizvjesnom i, u nekom povoljnom raspletu, osvojimo bodove. Naravno, da bismo ostvarili taj cilj moraćemo da odigramo sve četvrtine makar na nivou prve iz Strazbura" kazao je šef stručnog štaba Mornara Đorđije Pavićević.

Vukota Pavić je posljednji od novajlija ove sezone pristigao u Bar.

"Znamo da nas očekuje teška utakmica protiv veoma dobre Igokee, a znamo i šta bi trebalo da uradimo kako bismo upisali prvu pobjedu u gostima. Recept je jednostavan – da odigramo muški svih 40 minuta u odbrani i da mirne glave i sigurne ruke šutiramo ka protivničkom košu. Uvjeren sam da smo u stanju da obradujemo navijače", ističe Pavić.

Ekipa Mornara otputovala je u Laktaše bez povrijeđenog Ćalića.

Barani se poslije utakmice ne vraćaju u Bar, već putuju u Zagreb, odakle lete za Brisel i potom nastavljaju put u Ostende, gdje ih u utorak očekuje utakmica osmog kola Lige šampiona sa istoimenim domaćinom.

Sjutrašnji meč između Igokee i Mornara počinje u 17 časova.