Mornar ponovo tvrdo sa Megom ali ovog puta bez srećnog kraja

mega mornar1

Serija poraza Mornara u ABA ligi nije prekinuta na gostovanju Mega Leksu.

Četa Đorđija Pavićevića odigrala je ove szone još jedan ravnoravan i uzbudljiv meč sa finalistom regionalnog šampionata, ali u završnici predstave u Sremskoj Mitrovici, više energije i mirniju ruku imao je domaćin.

Mega Leks – Mornar 92:87  (23:19, 24:23, 20:24, 26:21)

Mega Leks: Mušidi 18, Đoković, Jaramaz 12, Veljković, Milisavljević, Glogovac 7, Kaba 15, Zagorac 21, Cancar 7, Simeunović 6, Tejić 4, Novak.

Mornar: Korać , Džons 12, Krstić, Radunović 6, Vujošević 5, Ćalić 3, Mijović 2, Tejtum 25, Dikerson, Elis 9, Mugoša 10, Voler 15.

Uprkos porazu, stručni štab Mornara ima makar jedan razlog za zadovoljstvo: novajlija u redovima barskog sastava Kameron Tatum, pokazao se kao pravo pojačanje. Amerikanac je bio najefikasniji igrač meča uz sjajan procanat šuta naročito iza linije 6,75 (pogodio 4 trojke uz samo dva promašaja!).

Od početka utakmice vidjelo se da su Mega i Mornar voljni za još jedan okršaj „prsa u prsa“. Izuzev krajem prve i početkom druge četvrtine kada je domaćin, na kratko, uspio da povede sa 4-5 poena razlike, do finiša poluvremena gledana je potpuno izjednačena igra. Zagorac je završnici  vezao 6 poena za najveću razliku do odmora (47:39), ali se Mornar brzo vratio.

U trećoj četvrtini domaćin je održavao vođstvo do 6 poena razlike, sve do 28. minutu, kada su Barani prišli na koš, a potom i na poen minusa. Početak poslednje četvrtine još je više obećavao jer je Mornar, prvi put nakon 6. Minuta, ponovo stigao do vođstva (67:73).

Nažalost, odmah nakon toga viđen je đestok odgovor domaćina – prvo sa tri vezane trojke za 76:70, a potom serijom 5-0 za rekordnih 10 poena prednosti u 34. minutu (81:71).

Mornar je imao snage za još jedan povrata. U 39. minutu stigao je do 83:80, imao u poslednjem minutu napad na 90:87, ali u penal završnici Mega nije poklekla...