Avelinu bodovi, Mornaru aplauz

kosraka sa avelinjom kk mornar 5 1

Avelino je, ipak, bio prejak rival za Mornar 48 sati nakon traumatičnog poraza od Zadra u Topolici.

Mornar – Avelino 67:76 (21:26, 17:16, 13:17, 16:17)

Mornar: Hadžibegović, Ćalić 3, Krstić 2, Džons 28, M.radunović, Mijović, Elis 19,Vujošević 5, Korać, Mugoša 3, Voler 4, Dikerson 3.

Avelino: Zelini 2, Ragland 22, Grin 6, Espozito, Leunen 9, Kuzin 9, Severini, Randolf 5, Obasohan 4, Fesenko 7, Tomas 12, Parlato.

Četa Đorđija Pavićevića je protiv odličnog italijanskog tima odigrala mnogo kvalitetnije u defanzivi, ali za više od časnog poraza Baranima je večeras trebao još neko osim Elisa i Džonsa koji su u prvom poluvremenu postigli 6 od 38 poena Mornara!

“Iako je jedino poraz od Zadra bio, da se tako izrazim, neplaniran, ova serija poraza koje smo imali u ABA ligi definitivno je ostavila traga na samopouzdanje kod igrača”, prokomentarisao je nakon meča trener Mornara Đorđije Pavićević.

Kao i u nedjelju protiv Zadra, Mornar je dozvolio protivniku da se razigra već na počeku. Sredinom prve četvrtine gosti su vodili 5:15 i samo je je raspoloženi Lamont Džons uspio da održavo minus u pristojnim granicama. Krajem četvrtine počeo je da pogađa i Elis što je bilo Mornaru bilo dovoljno da ravnopravno parira italijanskom timu, ne i da preokrene rezultat. Na poluvrijeme se otišlo sa prihvatljivih 4 poena razlike.

“Loš početak je, pored malog gubitka samopouzdanja, koje sam naveo kao problem s kojim se trenutno suočavamo, odraz i žestoke polemike koju smo imali nakon meča sa Zadrom u svlačionici. Tu je prisutan I još jedan momenat – najavljeni dolazak Vukote Pavića i pristigli Kameron Tejtum, pojačavaju rosteri sada seviše ne zna ko će da budevišak u timu. Ta vrsta “nervoze” nam je, međutim, i potrebna da bi probudili koga možemo jer ovaj ritam takmičenja ne trpi uspavane”, rekao je Pavićević.

U trećoj četvrtini Avelino je ponovo vratio ubjedljivo vođstvo, a početkom završnog perioda razlika je dostigla i rekordnih 14 poena. Sredinom četvrte četvrtine, Mornar se, ipak, probudio I sa tri vezane trojke uspio da priđe na 64:71. Nažalost, za više od toga Mornar večeras nije imao snage.

Uprkos najavi da će pokušati da odmori igrače u mečevima FIBA lige šampiona kako bi sačuvao snagu za ABA ligu koja je ove sezone važnija Mornaru, strateg Barana Đorđije Pavićević, nije kalkulisao protiv Avelina.

“Ova utakmica, bezobzira na poraz nama znači pred ono što nas očekuje u ABA ligi, seriju mečeva u kojima nismo bez šansi. Avelino je veoma kvalitetan protivnik i u ovom meču igrači su dobili dobru lekciju. Između ostalog vidjeli su koliko su defokusirano odigrali odbranu protiv Zadra. Kad je riječ o kalkulaciji,mi na nju nemamo prava. Ipak je ovo elitno klupsko takmičenje FIBA i mi u njemu branimo čast Crne Gore, grada i kluba. Znamo da nemamo šansi za veliki rezultat, ali oči su uprte u nas i moramo da pokažemo kvalitet i ozbiljnost . Konačno, dostigli smo u organizacionom smislu jedan zavidan nivo pa igrači moraju da se ponašau u skladu sa tim”, kazao je Pavićević.

Za utjehu, borbena partija Mornara nagrađena je po završetku meča aplauzom.

"To nam znači, jer mi prije svega zbog naših navijača nemamo pravo da kalkulišemo i u Baru smo uobavezi da pružamo i više od 100 odsto mogućnosti", zaključio je Pavićević.