Mornar i protiv Cibone posustao u drugom poluvremenu

Četvrto kolo FIBA lige šampiona, drugo gostovanje Mornara, drugi poraz.

Cibona – Mornar 90:72 (23:21, 23:18, 24:22, 20:11)

Dvorana "Dražen Petrović", gledalaca oko 750.
Sudije:  Sahin (Italija), Aunkrogers (Letonija), Michaleides (Švajcarska)

Cibona: Rejnolds 10, Šakić 14, Marinel, Marić4, Ćorić, Džonson 12, Rozić 5, Sulejmanović 8, Slavica 12, Joksimović 4, Žižić 21, Gospić.

Mornar: Hadžibegović 4, Ćalić, Krstić, Džons 20, Radunović 6, Mijović 3, Elis 18, Vujošević 2, Pantić, Korać, Mugoša 4, Voler 18.

Mornar je u Zagrebu pretrpio dva ubjedljiva poraza za tri dana, oba na isti način – odlično je parirao favorizovanim rivalima u prvom a onda naglo popuštao u drugom poluvremenu. Za razliku od meča sa Cedevitom u ABA ligi koji je bio riješen u trećoj dionici, protiv Cibone u FIBA ligi šampiona, Barani su držali priključak do 28 minuta kada je na semaforu stajao rezultat 57:61. U 32. minutu, međutim, Cibona je vodila 80:61 i u narednih osam minuta gledana je duel spuštenog garda...

Barani su odlično odigrali prvih osam minuta, poveli 4:0, pa od 6:9 stigli do 18:13. Finič četvrtine pripao je domaćinu koji je vezao seriju 10-0 I okrenuo rezultat. Džon je sa tri pogođena bacanja u samoj završnici ovog perioda smanjio razliku a onda je u drugoj dionici gledana igra u ritmu koš za koš sve do finiša u kojem je bolje odigrala Cibona.

Mornar se, međutim, nije dao i nakon što se domaćin odvojio na 51:41, uspio da uhvati priključak izaprijeti dva minuta pije kraja treće dionice. Tada je, međutim, period dominacije Zagrepčana koji je do 32 minuta donio razliku od 19 poena nakon čega je gledana revijalna košarka