Umor učinio svoje: Mornar ostao bez daha u Ljubljani

Olimpija Mornar 2

Nevjerovatno naporan ritam utakmica je konačno morao da se odrazi na igru košarkaša Mornara.

Umor je okovao noge i ruke izabranicima Đorđija Pavićevića, pa su bili nemoćni na gostovanju Olimpiji, koja je slavila sa 81:72.

Barani su vodili na startu, ali je slovenački tim iskoristio pad u njihovoj igri da preuzme kontrolu i upiše prvi trijumf u ovom izdanju ABA lige.

Domaći su serijom 13:0 poveli 28:15, ali je Mornar u finišu poluvremena izjednačio na 39:39 preko Lamonta Džonsa.

U nastavku, nažalost, nije bilo nikakvih dilema. Olimpija je bila znatno bolja i početkom posljednje četvrtine stekla plus 16 (66:50).

Gosti su nekoliko puta u finišu prišli na minus sedam, ali nisu imali ni snage, a ni vremena za preokret.

Antabija Voler je bio najefikasniji u redovima Barana sa 18 poena, a dvocifren učinak su imali i Džons (14) i Balša Radunović (12).

Kod domaćih je najbolji bio Srbin Nikola Janković sa 23 koša, dok je crnogorski internacionalac Stevan Milošević, bivši igrač Budućnosti, Mornara, Partizana, Crvene zvezde i brojnih drugih klubova, upisao tri poena i šest skokova.

Olimpija - Mornar 81:72 (20:15, 21:24, 27:13, 13:20)

Ljubljana - Dvorana "Tivoli". Gledalaca: 300. Sudije: Pukl (Slovenija), Siniša Herceg (Hrvatska), Juras (Srbija).

Olimpija: Barbarič 7, Oliver 2, Bubnić, Mulalić 7 (2-1), Mersiček 11 (7-7), Pelko 2 (2-2), Milošević 3 (2-1), Janković 23 (7-5), Džeferson 16 (2-2), Jurček, Hrovat 10 (2-2), Janežič.

Mornar: Džons 14 (4-4), Krstić, Radunović 12 (2-1), Vujošević, Čalić, Mijović 5, Pantić 6, Dikerson 9 (3-2), Elis 6, Hadžibegović, Mugoša 2 (2-2), Voler 18 (3-3).

Izvor: Vijesti