kos bar 4

Crnogorska košarkaška reprezentacija izgubila je prvo mjesto grupe F u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo!

Serija od pet pobjeda prekinuta je u završnom okršaju sa glavnim konkurentom za prvo mjesto – selekcijom Gruzije koja je pobijeđena prošle nedjelje u Tbilisiju. Nažalost, u Baru izabranici Bogdana Tanjevića nisu ponovili igru iz prvog duela, izgubili su sa šest razlike što je na Eurobasket odvelo i Gruziju.

Da Vučevića i drugove čeka težak zadatak vidjelo se već u finišu prve četvrtine kada sugosti poveli 11:24.

Crna Gora je brzo uhvatila priključak i izjednačila (26:26), u dva navrata u drugojčetvrtini stizala i do minimalne prednosti, ali to nije obeshrabrilo goste.

Predvođeni sjajnim plejmekerom, američkim internacionalcem sa gruzijskim pasošem Diksonom, gosti su i u trećoj četvrtini u jednom trenutku imali dvocifrenu prednost (49:59).

Meč je, ipak, odlučen u završnici. Crna Gora je uspjela još jednomd a se vrati i preokrene zahvaljujući bravurama Vučevića i trojkama Vranješa. Zadnju riječ su, ipak, imali Gruzijci – Dikson i Sanikidze su u 39. minutu pogodili trojke a u poslednjem minutu besprekorno šutirali penale I tako odveli svoju ekipu na Evropsko prvenstvo.

Crna Gora se kvalifikovala u pretposlednjem kolu ali je ovim porazom izgubila prvo mjesto u grupi F što će joj donijeti teže rivale u grupi na žrijebu u Istanbulu (22. novembar).

Crna Gora - Gruzija 84:90 (18:26, 23:19, 21:19, 22:26)

Bar - Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 2.300. Sudije: Gonsales (Španija), Kartal (Turska), Bisang (Francuska).

Crna Gora: Vučević 17, Mihailović 2, Pavlićević 4, Radončić 3, Nikolić 2, Nidam 4, Todorović 3, Dubljević 17, Vranješ 6, Đurišić 17, Dašić 2, Popović 7.

Gruzija: Ležava, Dikson 31, Zakradze, Boisa, Pačulija 21, Cincadze 13, Šermadini 4, Sanadze 5, Sanikidze 14, Burjanadze 2, Jinčaradze, Bekauri.