Mornar još jednom bolji od Rusa

elis2

U igri punoj tempa Mornar je još jednom savladao rusku drugoligašku ekipu Novosibirsk. Kao i dva dana ranije u Igalu i utakmica u dvorani Topolica je većim dijelom bila neizvjesna.

Ekipe su se u prve tri četvrtine smjenjivale u vođstvu a Mornar je na svom nivou zaigrao u posljednjoj dionici i 3 minuta i 23 sekunde do kraja zakucavanjem Dikersona stigao prvi put do dvocifrenog vođstva, 66:56. Dikerson je zatim pogodio trojku, pa u sljedećem napadu elegantno položio loptu u koš gostiju za najubedljivije vođstvo 71:56. Do kraja su Rusi ubacili dvije lopte za dva poea u koš Mornara i ublažili poraz.

Pored Dikersona u pobjedničkoj ekipi istakao se efikasni Balša Radunović.

Mornar: Novosibirsk 71:60 (20:14, 9:18, 19:14, 23:14)

Dvorana: Topolica. Gledalaca: 100. Sudije: Vojinović, Dragojević,Rutešić (Crna Gora)

Mornar:Mijović 4, Mugoša 8, Pavićević,Džouns 5, Vujošević 8, Krstić, Voler 5, Elis 4, M. Radunović, Hadžibegović 3, Ćalić, B. Radunović 19, Dikerson 15.

Novosibirsk: Pisklov, Goldjerov, Dvališvili 10, Pamogarov 5, Stepanosov, Tokarev 15, Lavnikov 8, Eustafijev, Makeev 12, Kurševič 10, Šatokin.