Mornar silan i maštovit na premijeri pred svojim navijačima

zakucaj

Četa Đorđija Pavićevića je na premijernom meču pred svojim navijačima, u okviru prirpema za novu sezonu, s lakoćom “uzela skalp” jednoj od najboljih hrvatskih ekipa.

U prvom kolu Memorijalnog turnira „Ljubo Jovanović“: Mornar – Zadar 106:95!

Rezultat, međutim, otkriva samo odličnu i maštovitu igru Barana u napadu koja je povremeno podizala na noge navijače domaćeg kluba ali i desetine mladih arbitara koji učestvuju na pratećoj Internacionalnoj sudijskom seminarui. Da su i u defanzivi bili ubjedljivi kao u napadu razlika bi izvjesno bila nekoliko puta ubjedljivija. S obzirom da je riječ tek o trećoj pripremnoj utakmici u kojoj je Pavićević isprobao 12 od 15 igrača koje ima u pogonu, na osnovu viđenog u okršaju sa Zadranima, moglo bi da se nasluti da je pred Baranima godina sjajne košarke.

Epilog meča mogao je da se nasluti već nakon pet minuta igre kada se Mornar odlijepio na 16:8. Nepuna četiri minuta kasnije razlika je već bila podignuta na 16 poena razlike (26:10). Nakon desetominutnog poigravanja sa Zadrom, Barani su ponešeni ovacijama publike dali igri u napadu notu egzibicije, što su gosti iskoristili da sa nekoliko lakih poena smanje razliku.

Pavićević je, međutim, vrlo brzo vratio svoju ekipu u ritam kojim je protivnik razbijen u prvoj dionici pa je početkom poslednjeg kvartala razlika dostigla rekordnih 20 poena (89:69).

Na teren protiv Zadra nisu izlazili Todorović, Korać i Hadžibegović. U ovom susretu smijenilo se čak 12 sudija (po jedna trojka u svakoj četvrtini), učesnika „Internacionalne sudijske klinike Montenegro 2016“, koja se održava u Baru, u hotelu „Princes“.

Mornar – Zadar 106:95 (29:15, 19:25, 34:27, 24:28)

Mornar: Pavićević, Džouns 20, Krstić 12, Vujošević, Ćalić 3, Mijović 4, M. Radunović 6, B. Radunović 8, Dikerson 18, Elis 12, Mugoša 7, Voler 17.

Zadar: Bašić 3, Vraneš, Jelenković 5, Jurica 4, Špaleta 4, Brzoja 16, Marinković 24, Barać 25, Vrkić, Mazalin 14.

U drugom kolu turnira u subotu od 20 sati igraju Budućnost Voli i Zadar, a o pobjedniku četvrtog memorijala „Ljubo Jovanović“ odlučiće duel između najboljih crnogorskih ekipa u nedjelju veče.