Mornar Mega 4

Prvi put u okviru ABA lige Mornar je slavio protiv Mege!

Mornar – Mega Bemax 87:83 (18:25,27:23, 24:19, 18:16)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 1600 Sudije: Sreten Radović, Krunoslav Peić, Denis Hadžić.

Mornar: Pavićević, Ćalić, Mićović 7, Nidam 36, Mijović, Pavić 7, Vujošević, Mugoša, Ros 15, Vranješ 4, Bakić 2, Luković 16.

Mega: Mušidi 1, Bebić 7, Sinovec 9, Marjanović, Čančar 13, Bitadze 21, Jovičić 4, Lazić 9, Korpivica 4, Fundić 14, Kapetanović.

I treće gostovanje ekipe iz Sremske Mitrovice u Topilici donijelo je neizvjestan duel do samog finiša ali je ovog puta, kao i u prošlogodišnjem okršaju u FIBA ligi šampiona, mirniju glavu u završnici imao domaćin.

Početak meča, naročito druge četvrtine nije obećavao dobar epilog za Mornar, pošto je Mega otvorila duel vođstvom od 2:8, a u 13. ,inutu stigla i do rekordnih 19:32.

Srećom, izabranici Mihaila Pavićevića uspjeli su brzo da uhvate priključak, i do kraja poluvremena smanje zaostatak na samo dva poena (46:48).

Preokret je viđen već na startu treće četvrtine nakon pet vezanih poena Nidama za manje od pola minuta (50:48), ali su gosti odmah uzvratili i dva minuta kasnije imali 51:57. U periodu od 23. do 27. minuta na terenu je postojao samo jedan tim – Mornar je serijom 9-0 pa odmah zatim i 7-0 stigao do najubjeldjivijeg vođstva na meču (67:59).

To, međutim, nije bila najava mirne završnice pošto su gosti uspjeli da se vrate i početkom poslednje četvrtine u jednom trenutku i preokrenu rezultat (73:74).

U poslednja tri minuta poeni su postizani na obje strane samo sa penala što je više odgovaralo Mornaru pa je poen Nidama u završnici bio dovoljan da se izbjegne strahovanje od završnog napada gostiju.