mornar cibona zg 7

Drugi poraz Mornara ove sezone u Topolici, ponovo od ekipe koja je po učinku i kvalitetu rival i u borbi za plej of i za opstanak.

Za razliku od izgubljenog duela protiv FMP-a, izabranici Mihaila Pavićevića imaju itekako razloga da žale zbog izgubljenog duela sa Cibonom, jer su protivnika u nekoliko navrata imali “na tacni”. Nažalost, u završnici drame više koncentracije imali su Zagrepčani...

Mornar - Cibona 78:82 (23:19, 16:27, 23:15, 16:21)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 1,200 Sudije: Tomislav Hordov, Matej Špendl, Dragan Porobić

Mornar: Ćalić, Mićović 12, Nidam 24, Mijović 2, Pavić 2, Šepard, Vujošević, Mugoša 10, Ros 11, Bakić 6, Luković 9.

Cibona: Bilinovac 2, Uljarević 7, Ratkovica 10, Žorić 23, Ćorić, Melvin III 2, Novačić 23, Bošnjak 3, Rozić 2, Gospić, Mandić, Tomas 8.

Mornar je u prvom poluvremenu dugo mučio slab šut sa distance, usled čega bolja igra u prvoj četvrtini nije naplaćena većom razlikom. U drugoj četvrtini gosti su odigrali u transu 8 minuta i za to vrijeme od 25:19 stigli do 31:44!

Dominaciju je Ciboni u ovom interval donio Novičić koji je pogađao odakle god je šutnuo (10 poena upisao za manje od dva minuta). Zagrepčani su u ovom period imali samo jedan neiskorišćen napad dok je Mornar potpuno stao u napadu.

Srećom po domaćina, u finišu ove četvrtine Nidam je pogodio dvije trojke a Mićović spektakularnim zakucavanjem vratio svoj tim iz dubokog sna pa je u nastavku gledana sasvim drugačija slika na terenu.

Mornar je do 24. minuta anulirao zaostatak za Cibonom i preokrenuo rezultat (48:46). Od tog trenutka pa do finiša,međutim, razlika je samo u pojedinim trenucima dostizala 4-5 poena za jedan ili drugi tim a uglavnom se kretala u zoni jednog šuta.

U 32. minutu Mornar je poveo 67:63 ali to nije bila uvertira dobrog finiša domaćina. Naprotiv, u 37.minutu Nidam i Bakić promašili su čiste šuteve, Luković izgubio loptu a na drugoj strain protivnik je pogodio sve što je mogao i tako na minut I 40 sekundi stigao do pet poena viška.

Ispostavilo se da Pavićevićeva četa nema snage da se povrati od ovog udara, mada su Nidam i Mićović u dva navrata u poslednjem minutu spuštali zaostatak na tri poena.