Fortuna okrenula leđa Mornaru u finišu meča sa Katajom

mornasr zadara 7

Jedna slabije odigrana četvrtina i pad koncentracije u finišu koštali su Mornar pvog poraza u FIBA Eurokupu.

Kataja basket – Mornar 81:76 (18:20, 20:14, 26:21, 17:21)

KATAJA BASKET: Sepaia 18, Bajerano 11, Niemi 3, Pertu 6, Huolila 9, Osmanu, Vilijams II 19, Sanders 6, Vašington 2, Pits 7, Lasarof, Kahanen.

MORNAR: Mićović 8, Nidam 17, Mijović, Pavić 2, Šepard 4, Mugoša 6, Ros 8, Vranješ, Bakić 10, Luković 21.

Na gostovanju finskoj Kataji Barani su poraženi 81:76, u meču koji je obilovao preokretima i koji je umalo rešavan u triler završnici.

Na sreću domaćina, nakon est vezanih poenima kojima je vratio barski tim u igru, Nidama je minut i po prije kraja meča promašio šut koji bi Mornar doveo na samo koš zaostatka. Kzna je stigla u sledećem napadu Kataje koji je trojkom „pobjegao“ na 79:73 što je, pokazalo se, bio prelomni trenutak meča.

Prethodno je gledana potpuno izjednačena borba u prvom poluvremenu tokom kojeg razlika, osim na samom kraju, nije prelazila tri poena a ekipe su se konstantno smjenjivale u vođstvu.

Izabranicima Mihaila pavićevića popustila je koncentracija sredinom treće dionice što je finski tim iskoristio da se prvi put odlijepi na dvocifrenu razliku (59:48). To je bilo i najubjedljivije vođstvo domaćina koji je kontrolisao rezultat do sredine poslednje četvrtine kada se raspucao Nidam, i uz tokom cijelog meča odličnog Lukovića, vratio nadu Mornaru da može pobjedonosno da završi i meč u Jonesi.

Nažalost, sreća je u završnim minutima okrenula leđa našem timu čime je prekinuta serija od četiri pobjede u ABA ligi i Eurokupu.

CFStation baner 850x250 1