Mornar punim jedrima i u ABA ligi!

mornas

Košarkaši Mornara nastavili su seriju pobjeda započetu prije deset dana u duelu sa Portom. Nakon dva trijumfa u Eurokupu i slavlja na gotovanju Olimpiji u Ljubljani, izabranici Mihaila Pavićevića savladali su i Zadar u 5. Kolu ABA lige:

Mornar - Zadar 80:70 (17:21, 18:12, 21:17, 24:20)

Dvorana: „Topolica”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Juras, Arsenijević (Srbija), Porobić (BiH).

Mornar: Ćalić 2 (2-2), Mićović 7 (4-3), Nidam 21 (9-8), Mijović, Pavić 4, Šepard 2, Vujošević, Mugoša 9, Rejli-Ros 12, Vranješ 3, Bakić 2, Luković 18 (9-6).

Zadar: Nouls 2, Bašić 9 (5-5), Ivanov 8 (5-4), Kraljević 4 (2-0), Jelenković, Krajina 15, Bostic 14 (5-3), Vuković 3, Brzoja 9 (2-1), Špralja, Tomas, Božić 6.

Početak meča nije nagovještavao ubjedljiv i lak trijumf domaćina, jer su Zadrani sredinom prve četvrtine poveli 15:7. Mornar se, ipak, brzo vratio, prišao u finišu ove dionice na 17:18, a početkom druge preokrenuo na 23:21.

Do sredine trećeg kvartala vođena je izjednačena borba u kojoj se razlikakrećala do tri poena. Zadrani su u 25. minutu uspjeli da podignu razlikuna četiri poena (44:48), ali su Barani odmah uzvratili serijom 10-0 nakon čega više nisu ispuštali vođstvo.

Zadar je u 34. minutu uspio još jednom da zaprijeti, priđe na samo tri poena (60:57), ali je Mornarponovo imao sjajan odgovor – predvođen Nidamom koji je za par minuta vezao 9 poena, serijom 11-0 domaćin se odlijepopna 71:60 i defintivno riješio meč.