Mornar u Austriji nastavio seriju!

mor buducnost 2

Košarkaši Mornar proslavili su i treću pobjedu za sedam dana! Drugu u isto toliko odigranih mečeva u FIBA Eurokupu.

Kafenberg – Mornar 69:75 (18:19, 14:24, 18:16, 19:16)

Kafenberg Bulls: Džamar 14, Vujošević 9, Dvorani, Kramer 4, Mošlik 4, Stegnjaic 16, Oliver 12, Radoš 16, Šricvizer 4, Emjohe.

Mornar: Hadžibegović, Ćalić 3, Mićović 7, Nidam 10, Mijović 8, Pavić 3, Šepard 3, Vujošević, Mugoša, Ros 11, Vranješ 20, Luković 10.

Poput meča sa Portom u Baru, izabranici Mihaila Pavićevića bili su ubjeldjivi i na gostovanju austrijskom Kafenbergu. Konačni rezultat ne odslikava odnos snaga na parketu dvorane Valferšamhale.

„Bikovi“ iz Kafenberga bili su ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini u kojoj je Mornar nekoliko puta bježao na 5 i 7 poena ali nije uspijevao da uhvati dobar ritam u kontinuitetu pa su domaći uspijevali da se vraćaju, istina ne i da preokrenu rezultat.

U drugom kvartalu, austrijski sastav nije imao odgovor na jak tempo rivala iz Bara, naročito na dalekometnu paljbu kojom su Ćalić, Pavić i Mijović napravili seriju 9-0 za prvu dvocifenu razliku na meču (20:30). Domaćin je nakratko uspio da uhvati priključak i nakon ovog bijega ali je u finišu četvrtine uslijedila serija Barana 6-0, nakon čega je meč bio lišen rezultatske neizvjesnosti.

Junak nove pobjede Mornara, u ukupno vrlo dobrom timskom nastupu našeg predstavnika u Eurokupu, ponovo je bio Nemanja Vranješ (20 poena, 3 asistencije), ali i centar Uroš Luković (10 poena, 8 skokova).

Meč sa Kafenbergom pokazao se, baš kako je trener Mihailo Pavićević i najavljivao kao odlična prilika za uigravanje, jer je ekipa tokom svih 40 minuta igre djelovala skoncentrisano i samopouzdano, što je upravo bio nedostatak na početku takmičarske sezone.

U finišu utakmice, nakon 60:73 na dva minuta prije kraja, barski ABA ligaš je, istina, „povukao ručnu“, pa je domaćin uspio da značajno umanji razliku što nije pokvarilo dobar utisak koji je naš sastav ostavio na gostovanju u Austirji.