Poraz Mornara na gostovanju Mega Bemaksu

Мega Mornar 4

Košarkaši Mornara ubjedljivo su poraženi u Sremskoj Mitrovici od Mega Bemaksa, u 3. kolu ABA lige. Utakmica u dvorani Pinki završena je pobjedom domaćina 91:70.

Barani su tokom cijele utakmice bili u minusu koji je već sredinom prve četvrtine prešao dvocifrenu razliku (16:4). Do poluvremena gosti su u nekoliko navrata uspijevali da svedu razliku na 5 do 7 poena ali je početkom drugog poluvremena domaćin preko raspoloženih Čančara i Rebića ponovo stigao do visokog vođstva koje potom nije ispuštao do kraja meča.

U finišu utakmice, Mega je iskoristila pad koncentracije rivala i podigla razliku u finišu na rekodrnih 24 poena.

Ključni igrači u pobjedi domaćeg tima bili su Nikola Rebić koji je postigao 19 poena i devet asistencija, za najveći indeks korisnosti - 25.

Slovenac Vlatko Čančar završio je meč sa 20 poena, uz šest skokova i četiri asistencije. Odlična je bio i gruzijski centar Goga Bitadze sa 18 poena ipo četiri asistencije i asistencije uz 3 blokade. Dvocifreni učinak imao jei Enis (14 poena) pa se ispostavilo da su samoova četvrica igrača postigla više poena od kompletne postave Mornara!

U blijedoj partiji Barana izdvojio se Nemanja sa 16 poena, devet skokova, ali i četiri izgubljene lopte. Uz njega dobar je bio i centar Uroš Luković sa 14 poena, sedam skokova i tri blokade, kao i Strahinja Mićović sa 13 poena.

CFStation baner 850x250 1