Mornar Partizan naslovna

Mornar se revanširao Partizanu za prošlogodišnji poraz u debitantskom meču u ABA ligi i to u utakmici u kojoj je, kao i onoj igranoj lani u Topolici odlučivala jedna lopta!

Mornar – Partizan 83:81 (36:22, 18:19, 17:16, 12:24)

Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 2.200. Sudije: Sreten Radović (Hrvatska), Damir Javor, Sašo Petek (Slovenija).

Mornar: Hadžibegović, Ćalić, Mićović 12, Nidam 15 (3-3), Mijović, Pavić 4 (2-0), Šepard, Mugoša 5, Rejli-Ros 18 (5-3), Vranješ 12 (4-3), Bakić 4 (2-1), Luković 13 (8-5).

Partizan: Miler 20 (9-6), Vilijams-Gos 9, Tadić, Jovanović, Marinković 11 (5-3), Veličković 8 (4-1), Tomić 2 (1-0), Pecarski 2, Gavrilović 3 (2-1), Andrić 8, Čakarević 10 (2-2), Šalić 8 (6-4)..

Ovog puta koš odluke postigao je Mornar, preciznije Brandis Rali-Ros 0,9 sekundi prije kraja! Kakva je drama gledana u finišu utakmice govori i podatak da je 14 sekundi prije kraja, pri rezultatu 81:81, Čakalović promašio trojku za Partizan...

Ovakvu završicu teško da je iko u sali mogao očelivati do uvodnih minuta poslednje četvrtine u koju je Mornar ušao sa pednošću od 14 poena nakon 30 minutaigre tokom kojih samo prvom polovinom početnog kvartala nije imao dvocifrenu prednost.

Barani su sjajno otvorili meč, poveli 5:0, 8:2, 12:4 i u 5.minutu prešli u dvocifreno vođstvo (17:6), koje su održavali sve do 32. minuta kada je započeo period dominacije Partizana. Odnosno kada je izabranicima Mihaila Pavićevića voda ušla u uši...

Razlika je sredinom druge četvrtine dostizala i 19 poena, au trećem kvartalu nije spadala ispod +12. Mornar je rutinski održavao razliku nakon sjajne šuterske uvertire u prvoj dionici, ali su gosti prvu krizu u igri domaćina iskoristili da se vrate u meč.

Od 32. do 37. minuta Mornar je bio bez koša, a „crno-bijeli“su za to vrijeme vezali seriju 9-0 kojom su prišli na samo tri poena zaostatka (74:71). U dramatičnoj završnici gosti su do prvog i jedinog rezultatskog egala stigli 53 sekundi prije kraja kada je Miler pogodio za 81:81.

Imao je potom šut za vođstvo i Čakalović 14 sekundi prije kraja, ali je promašio. U sledećem napadu viđen je poslednji koš na meču – Ros je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio uz zvuk sirene za prvu ovosezonsku pobjedu Mornara u ABA ligi.