Pikado ekipa SRD OSI “BAR” u Sarajevu osvojila dvije medalje

oss joketaa

Učestvovala je i u humanitarnoj akciji.

Na 4. Memorijalnom Međunarodnom turniru u govornom pikadu za slijepe “Sarajevo 2024” koji je održan 5. oktobra u Sarajevu, pikado ekipa Sportsko rekreativnog društva OSI „Bar“ u sastavu: Veselin Joketić, Mitar Đukanović, Marija Božović i Muradija Ibrahimović, osvojila je peto mjesto.

oss joketa
U pojedinačnoj konkurenciji takmičari iz Bara osvoili su dvije medalje. U konkurenciji slijepih igrača B1 na stazi dva Mitar Đukanović osvojio je zlatnu medalju, dok je na stazi jedan Veselin Joketić osvojio srebrnu medalju.
Na predlog Draga Šaina iz Kopra učesnici turnira prikupili su 1000,00 konvertibilnih maraka (KM) pomoći. Ovaj iznos će biti uplaćen stradalim u poplavama u Bosni i Hercegovini.
Turnir je organizovalo Sportsko društvo slijepih i slabovidnih Kantona Sarajevo, a učestvovalo je osam ekipa iz: Srbije, Crne Gore, Slovenije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine.