Prvi poraz Mornara u pripremnom periodu

mor sigal 3

Košarkaši Mornara izgubili su večeras u Prištini prvu utakmicu u pipremnom periodu i to od Sigala 64:62 (15:19, 21:14, 19:11, 9:18).

Prethodno su nanizali sedam pobjeda, od kojih dvije upravo protiv Sigala pred svojom publikom.

U posljednju četvrtinu Sigal je ušao sa 11 poena prednosti 55:44. Mornar je dobrom igrom zaprijetio da preokrene rezultat. Imali su Barani, na kraju, u dva navrata mogućnost da trojkom riješe meč u svoju korist ili sa dva poena da izbore produžetak, ali bili su neprecizni i domaći su slavili.

U ekipi Mornara najefikasniji je bio Mićović sa 18 poena. Dvocifren je još bio samo Nidam sa 10 poena, Šepard i Pavić postigli su po 9, Mijović 4, a Bakić, Ćalić, Ros i Mugoša postigli su po 3 poena. Hadžibegović se nije upisao u strijelce, dok rekonvalescent Luković nije ulazio u igru.

Kod Sigala, po običaju, najefikasniji bio je Beriša sa 16 poena, a dvocifren učinak još su imali Rugova (12), Martin (11) i Džonson (10).

Sigal i Mornar sjutra veče odigraće još jednu prijateljsku utakmicu u Prištini.