Mornar još jednom "uzeo mjeru" Sigalu

druga utakmica mor sig 27

Mornar - Sigal 92:69 (18:14, 25:21, 24:20, 25:14)

Dvorana: „Topolica“. Gledalaca: 200. Sudije: Radoš Savović, Đuro Kićović i Sanjin Kertbijev (svi Crna Gora).

Mornar: Bakić 4, Nidam 17, Ros 16, Mićović 16, Šepard 6, Ćalić, Mijović 17, Luković 7, Pavić 3, Mugoša 6.

Sigal: Glover 5, Azami 4, Džonson 3, F. Rugova 5, Veseli 4, G. Rugova, Kol 6, Beriša 7, Hajrizi 8, Soči 11, Ali, Martin 16.

Još ubjedljivije nego u prvom sparing meču,Mornar je slavio u drugom odmjeravanju snaga sa prištinskim Siaglom. Rezultat 92:69, dovoljno govori o odnosu snaga gledanom večeras u dvorani Topolica.

Barani su prve tri četvrtine dobili sa po četiri koša razlike 18:14, 25:21 i 24:20, dok su u četvrtoj bili bolji za 11 poena - 25:14. Na početku poslednje četvrtine gosti su, poslije druge tehničke greške koju je Radoš Savović, zbog prigovora, dosudio njihovoj klupi, povukli ekipu sa terena.

Na semaforu je stajalo da je rezultat 71:57 i da je do kraja ostalo 8, 29 minuta. Srećom, Prištevci su brzo shvatili da je u pitanju prijateljska utakmica, da pred sobom imaju respektabilan tim i dobre domaćine, pa su se vratili i nakon pet minuta susret je nastavljen.

Igrači Mornara sa spoljnih pozicija ponovo su bili raspoloženi za igru i postigli su 12 trojki, jednu manje nego sinoć, ali su i u reketu bili čvršći, pa su goste sveli ispod 70 poena.

Trener Mihailo Pavićević nije krio zadovoljstvo igrom svog tima:

„Iz utakmice u utakmicu igramo sve bolje i rastemo kao tim.. Imamo harmoničnu ekipu u kojoj vlada zdrava, drugarska i pobjednička atmosfera. Izuzetno sam zadovoljan kako se stvari odvijaju, iako je još mnogo posla pred nama“ – naglasio je Pavićević.