Mornar poveo u polufinalnoj seriji

kk mor igokkeea 21

Loš početak ali dobar kraj Mornara u prvom meču polufinala plej ofa crnogorskog prvenstva. Nakon 10 minuta igre, četa Đorđija Pavićevića gubila je deset razlike od Teoda, krajem treće četvrtine imala je prednost od 5 poena istom razlikom je i završen me: Mornar - Teodo 70:65.

Teže nego što se očekivalo, mada je bilo jasno da će Tivćani biti u prednosti zbog velike takmičarske pauze Mornara.

Ipak, nije se očekivalo da će drama trajati skoro do poslednjeg minuta pošto je Teodo u završnici imao nekoliko prilika da izjednače na 68:68. Nisu pogodili a Lamon Džons jeste u finišu za konačnih 70:65.

Barani su očejno počeli utakmicu i nakon pet minuta gosti su vodili 16:0! Na prvo izjednačenje čekalo se do finiša poluvremna (35:35), na prvo vođstvo Mornara do 26. minuta! Početkom poslednje četvrtine činilo se, ipak, da će Mornar dobiti meč bez dramatične završnice jer je u 32. minutu na semfaoru stajao rezultat 64:54.

Rezultatska neizvjesnost donijela je i malo nervoze na terenu pa su u 29. minutu zbog koškanja isključeni Boris Bakić (Mornar) i Petar Kusovac (Teodo).

Mornar - Teodo  70:65 (15:25, 25:19, 19:10, 11:11)

Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 1.000.  Sudije: Koljenšić (Podgorica), Rutešić (Nikšić), Jokić (Podgorica).

Mornar: Hadžibegović, Ćalić, Džons 22, B. Radunović 9, M. Radunović, Bakić 12, Mijović 3, Pavić, Elis 10, Vujošević, Mugoša 10, Voler 4.

Teodo: Damjanović 8, Đurišić, Kusovac 14, Vučurović 4, Stanojević 7, Popović 19, Knežević, Radonjić, Marojević 7, Bakić 2, Kaluđerović 4, Šajin.