Real pobjednik Bar 2017 Basketball Cup-a

kup

U finalu Bar 2017 Basketball Cup-a kadeti reala slavili su ubjedljivu pobjedu protiv Fenerbahčea – 89:74.

Oko hiljadu ljubitelja košarke uživalo je u odličnoj predstavi podmlatka dva slavna kluba u kojoj je najbolji pojedinc bio internacionalac madridskog sastava Nakić sa 21 poenom, dok je u istanbulskoj ekipi najbolji bio Kircman sa 18 koševa.

Real Madrid – Fenerbahče 89:74 (15:14, 23:22, 24:13, 27:25)

Dvorana: Topolica, Gledalaca: oko 1.000

Real Madrid: Perez, Calvo 2, Nakić 21, Oča 4, De Herenzija, Egun 13, Queeley 5, R. Sančez 8, H. Sančez 9, Alari 16, Tišma 2, Sylla 9.

Fenerbahče: Ozen 4, Farisoglu, Sancakli, Bilgin, Muraf 13, Oktay 15, Kircman 18, Karabilen 11, Bascan 2, Bitirak 5, Ulker 2, Donat 4.

Za MVP turnira proglašen je igrač madridskog Reala Usman Garuba Alari, a plakete i pehare dobili su predstavnici svih klubova.

Treće mjesto na turniru osvojila je kadetska reprezentacija Crne Gore koja je u meču za bronzanu medalju savladala berlinsku Albu 73:63. Petomjesto zauzela je kadetska selekcija Izraela koja je savladala podgoričku Budućnosti 80:60, dok je Mornar zauzeo sedmo mjesto pobijedvši u meču za plasman nikšićki MNE Team-om 66:54.

Sav prihod od humanitarnog turnira biće uplaćen za izgradnju dnevnog centra za djecu sa posebnim potrebama u Baru.