Veliko srce ali slabo namješten "nišan" Mornara protiv Cedevite

jedroo 10

Slabo otvaranje meča, loš šut za tri poena i klasa protivnika lišili su košarkaše Mornara šanse da zaprijete u završnici meča evrologiašu iz Zagreba.

Mornar – Cedevita  74:79 (15:22, 18:23, 19:17, 22:17)

Mornar: Anderson, Vitkovac, Radunović 3, Vujošević 2, Ćalić 2, Mijović, Tejtum 5, Elis 18, Pavić 11, Mugoša 16, Voler 12, Bakić 4.

Cedevita: Džejms 12, Kruslin 3, Boatrajt 19, Katić 9, Žganec 10, Musa, Bilan 8, Šurna, Begić, Tomas 6, Arapović 12.

Već u 4. minutu bilo je jasno da će Mornar u trebati sjajna igra da savlada Cedevitu koja je započela serijom 14-4. U 16. minutu izgledalo je da Voleru i družini prijeti težak poraz jer je na semaforu stajao rezutat 17:34. Ipak, ufinišu poluvremena Barani su, koliko – toliko, uspjeli da poprave igru i smanje minus na 12 poena.

Drugo poluvrijeme počelo je odlično za domaće koji su preko Elisa i Volera za samo dva minuta sveli razliku na 5 poena. Od tog trenutka pa do kraja meča vođena je žestoka borba u kojoj je Mornar imao bar desetak napada da priđe na samo koš zaostatka ali nijedan nije iskorišćen.

Ni Volera ni Mugošu nje išao šut za tri poena (šutirali 1 od 6), a upravo je to nedostajalo domaćinu da preokrene rezultat. Što nije imao Mornar tokom cjelog duela jeste Cedevita u ključnim trenucima. Boatrajt je pogađao trojke bez greške na startu (3 od 3 uprvom dijelu), a u finišu su Arapović i Tomas pogodili tri puta u trenucima kada se lomilo hoće li utakmica ući u neizvjesnu završnicu.

"Slabo smo otvorili meč i previše se oslanjali na šut koji nas večeras nije služio. I pored toga, uspjeli smo da podignemo nivo igre u drugom dijelu i približimo se rivalu. Puno  bi nam značila ova pobjeda u daljoj borbi za opstanak, ali je dobro što još uvijek, iako je malo do kraja, sve zavisi od nas. Bio je evidentan izostanak Džonsa, jer nismo imali slobodan prohod ka košu. Ja i dalje vjerujem u opstanak", rekao je trener Mornara Đorđije Pavićević.