Završeno otvoreno prvenstvo Evrope ...

jedrilicari bey

U akvatorijumu zaliva Trašte završeno je Otvoreno prvenstvo Evrope u olimpijskim klasama do 21 godine, najveće takmičenje u istoriji crnogorskog jedrenja, koje je okupilo 128 jedriličara iz 29 zemalja Evrope i svijeta.

Najboljim mladim jedriličarima Evrope su uručene nagrade na ceremoniji upriličenoj u amfiteatru naselja Luštica Bay.

Zlatnu medalju prigrabio je Julijan Hofman iz Njemačke, Leopoldo Bareto Haške iz Španija je osvojio srebrno odličje, dok je Gutijer Verhuls donio bronzanu medalju za Švajcarsku. Pomenuti momci su osvojili medalje i u otvorenom dijelu takmičenja.

U konkurenciji jedriličara do 19 godina u klasi ILCA 7, zlatnu medalju je osvojio Mihal Krasodomski iz Poljske, srebrnu medalju je osvojio Tomas Flašon iz Francuska, dok je Tiodor Midlton iz Norveške, osvojio bronzanu medalju.

U konkurenciji jedriličarki u klasi ILCA 6, zlatnu medalju je osvojila Marilena Makri sa Kipra, koja je obezbijedila mjesto na Olimpijskim igrama u Japanu.Srebrnu medalju je osvojila Kjara Benini Florijani iz Italije, dok je bronzano odlličje pripalo Alesiji Palanti iz Češka.