Barani na Zboru SICG u Stolivu

skaut

Ovog vikenda je u Stolivu održan Zbor Saveza Izviđača Crne Gore na kojem se okupio preko 200 izviđača iz cijele Crne Gore.

Izviđački odred „24. novembar“ je na zboru učestvovao sa svojih 15 članova. U sklopu Zbora održano je i treće kolo Izviđačke lige 2019. Naš odred je osvojio prvo mjesto u ukupnom plasmanu u dvije starosne kategorije.

U kategoriji starijih izviđača već treću godinu za redom, prvo mjesto osvojila je naša ekipa „Bambi“, koja je još jednom dokazala da u Crnoj Gori nema konkurenciju.

skautt 1
U kategoriji mlađih izviđača prvo mjesto u ukupnom plasmanu osvojila je ekipa „Kondori“ koja se prvi put takmičila u ovoj kategoriji, pa posebno ističemo njihov napredak.
Ono što nas čini posebno srećnim je nastup naših poletaraca, sa kojima smo ponovo obnovili rad i prvi put su se uopšte takmičili u izviđačkim disciplinama ove godine-saopštio je starješina Izviđačkog odreda “24.Novemar" Miodrag Tanjo Masoničić

U Stolivu su boravili I izviđači Izviđačkog odreda “Jadran” Bar.

skautt 4

Naši članovi su 04. do 06. oktobra u Stolivu učestovali na Zboru SICG koji ujedno i bio III kolo Izviđačke lige .

skautt 2

Oko 200 mladih i onih koji se osjećaju mladima iz 10 crnogorskih odreda su iskoristili lijepo vrijeme za druženje , takmičenje i šetnju .