Ledeni dani u Baru nisu prijali ni ljubljanskim Zmajčekima. Nekadašnji šampion velike Jugoslavije udvorani Topolica “smrzao” se na minus 23!

Mornar – Olimpija 93:70 (22:14, 27:18, 19:22, 25:16)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 1,700 SUDIJE: Belošević, Mitrosvski, Arsenijević.

Mornar: Džons 7, Radunović 2, Vujošević, Ćalić, Mijović 4, Tejtum 2, Elis 19, Hadžibegović, Pavić 20, Mugoša 19, Voler 11, Bakić 6.

Olimpija: Barbarić 6, Oliver 8, Bubnić, Mulalić 18, Pelko, Milošević 6, Janković 11, Džeferson 15, Jurček, Hrovat 4.

Utakmica je nakon uvodnih par minuta bila lišena rezultatske dramatike jer je Mornar poenima Pavića poveo 5:0, a sredinom prve četvrtine stigao do 9 poena prednosti. Već početkom drugog dijela razlika je podignuta na 11 poena nakon čega je uglavnom samo uvećavana do poluvremena na koje se otišlo sa 17 poena razlike.

Ljubljančani su uspjeli da zaustave nalet Mornara u trećoj četvrtini ali su u finišu utakmice ponovo pali što je četa Đorđija Pavićevića iskoristila da podigne razliku na rekordnih 23 poena.

Ključne poluge u pobjedi Mornara bili su marko Mugoša koji je 18 od svojih 19 poena dao šutevima iza linije 6,75 uz samo jedan promašaj! Sjajan je bio i Oktavius Elis sa istim učinkom ali bez ijednog promašaja!

"Ovo je potvrda da pobjeda protiv Cibone sa 35 razlike nije bila slučajna. Evidentno je da ovu ekipu još malo treba pripremiti za gostujuće terene, jer bez obzira na dobru igru, moramo da napravimo taj korak i osvojimo bodove na strani. Utakmice sa Cibonom i Olimpijom su pokazale da su pripreme pred svaki duel najbitnije. Maksimalno smo iskoristili mogućnost da se nesmatano pripremimo. Oba puta smo imali na raspolaganju po pet dana, bez putovanja i utakmica. Pokazali smo da ova ekipa Mornara može da odigra na visokom nivou i da zaslužuje da ostane u ABA ligi. Veoma je bitno što smo dobili Olimpiju sa većom razlikom nego što smo izgubili u Ljubljani, jer nijedna ekipa ispod šestog mjesta nije sigurna u opstanak. Nadam se da ćemo sledeću meč loptu protiv FMP-a odigrati na visokom nivou i da ćemo doći u situaciju da bezbrižnije sačekamo nastavak ABA lige", rekao je na konferenciji za medije posle meča trener Mornara Đorđije pavićević.

Marko Mugoša, naglasio je da je rezultat posledica ozbiljnog pristupa utakmici i dobreodbrane.

"Ušli smo u utakmicu maksimalno ozbiljno, kao što smo se za nju i spremali. Kad ovako zaigramo otpočetka i mnogo bolje ekipe od Olimpije teško da bi imale šansi da naprave dobar rezultat u Baru. Čitava ekipa je odigrala na visokom nivou, naročito u odbrani. U napadu smo imali dobro šutersko veče. Sad nas očekuje FMP. Prava potvrda ove pobjede bila bi ako dobijemo u Železniku", rekao je Mugoša.