Košarkaši Mornara poraženi u 16. kolu ABA lige od Karpoš Sokolija.

Karpoš Sokoli – Mornar 75:63 (24:11, 13:18, 23:16, 15:18)

Karpoš Sokoli: Jakimovski, Peri 17, Vrkić 6, Sokolov, Pejdž 2, Penov, Sapiundžiev, Trajkovski 6, Knežević 2, Labović 18, Zeković 6, Mavra 18.

Mornar: Džons 12, Radunović 5, Vujošević 11, Ćalić 2, Mijović 3, Tejtum 1, Elis 5, Hadžibegović 6, Pavić 2, Mugoša 1, Voler 4, Bakić 11.

Nažalost, Mornar nije na gostovanju Karpoš Sokoliju odigrao na “talasu” spektakularnog trijumfa protiv Cibone. Prazan hod od 6 minuta krajem prve i početkom druge četvrtine odveo je izabranike Đorđija Pavićevića do minusa od 21 poena (31:10), nakon čega više nije bilo povratka.

Sredinom treće četvrtine, istina, Barani su uspjeli da nakratko zaprijete prilaskom na sedam poena razlike (44:37), ali za više od toga nije bilo snage.

Nakon šuterskog spektakla protiv Cibone, Mornar je u Skoplju ostao bez dalekometne paljbe (5 trojki iz 21 pokušaja). Protiv rivala koji je svo vrijeme dominirao u reketu, nije bilo rešenja za povratak u rezultatski egal tako da je utakmica u poslednjoj četvrtini bila lišena dramatike.

„Previše meko smo odigrali, nakon odličnog meča protiv Cibone na koji smo potrošili mnogo energije.Igrači kao da su mislili da će pobjed doći sama od sebe na tacni, što normalno nije bio slučaj. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi, nama ostaje da brzo zaboravimo ovaj meč i okrenemo se sledećem", rekao je nakon meča trener Mornara Đorđije Pavićević.

U 17. kolu ABA lige Mornar 8. januara dočekuje u Baru Olimpiju.