Mornar "harlemovski" dotukao Krku!

fffff

Serija (tijesnih) poraza Mornara prekinuta je u meču u kojem se pobjeda nametala kao imperativ a kvalitet rivala nije ostavljao prostora za pretjerani optimizam.

Uz trijumf, četa Đorđija Pavićevića zaslužila je nakon meča sa Krkom i gromoglasan aplauz za atraktivnu igru koju je prikazala u završnici. Naravno, ponajviše zaslugom miljenika barske publike Oktaviusa Elisa kojem su se u harlemovskim zakucavanjima pridružili i Voler i Tejtum, dok je Momo Džons pokazao pored košgeterskog i svoj dar za egzibicione asistencije.

Mornar – Krka 86:73 (22:31, 25:15, 17:12, 22:15)

Dvorana Topolica. Gledalaca: oko 1,500

Mornar: Korać, Džons 21, Krstić, Radunović 2, Vujošević 4, Mijović, Tejtum 10, Dikerson 3, Elis 17, Pavić, Mugoša 8, Voler 20.

Krka: Rebec 11, Kari 2, Kastrati 2, Rojc 1, Kužnik 2, Dimec 4, Čebular 14, Ritlop, Polutak, Eliot 16, Luković 15.

Do 15 minuta teško da je ko u dvorani mogao da se nada dominaciji Mornara u finišu. Utakmica je otvorena kao i prethodne tri u Topolici – gosti su iskoristili stegnutost domaćina da se odlijepe i već od 5. minuta krenula je “jurnjava” Volera i drugova za rezultatskim zaostatkom.

Slovenački sastav je u prvoj četvrtini briljirao – do 12 poena viška početkom druge četvrtine stigao je uz samo jedan promašaj u šut za dva i za tri poena!

Dominacija Krke prekinuta je, međutim, u trenutku koji je izgledao idealan za goste – burna reakcija sa klupe Mornara kažnjena je tehničkom greškom, pa su gosti imali tri slobodna bacanja i loptu sa strane pri vođstvu od osam razlike!

Emotivna reakcija trenera Mornara probudila je pubilku koja je potom probudila igrače. Prvo Antabiju Volera koji je tokom poslednjih pet minuta poluvremena pogodiotri trojke iz isto toliko pokušaja! Poslednji koš u drugoj četvrtini bilo je brutalno zakucavanje Elisa za prvo vođstvo nakon uvodnih 3:0!

U trećoj četvrtini Mornar je dodao gas i odrbanom zasutavio rivala. To je bilo dovoljno za 6 poena viška skojima se ušlo u poslednju četvrtinu koja je obećavala burnu završnicu do 3 minuta predkraj iako je otvorena zakucavanjem Elisa za 68:60. Krka je prišla na 68:65 u 35. minutu, I potom prijetila dok se domaćin mučio sa šutem.

Tokom završnih 150 sekundi, međutim, na parketu je postojao samo jedan tim. Publika je na nogama dočekala kraj koji je zakucavanjem zasladio i večeras odlični novajlija Tejtum.

“Ostvarili smo veoma važnu pobjedu za podizanje samopouzdanja, za sve – i igrače i stručni štab i publiku koja je večeras bila za čistu desetku. Utakmicu smo otvorili kao protiv Zadra, u prvoj četvrtini primili smo 31 poen. Krka ima sedam odličnih igrača koji svi pogađaju trojke i protiv takve ekipe teško je postaviti odbranu. Svojim igračima sam rekao da moraju da pojačaju odbranu, da zaigraju muški, “kost u kost”. Kad smo zaigrali odbranu na svom nivou sve je bilo drugačije. Ovom pobjedom uhvatili smo, konačno, vazduha i u nastavku takmičenja vjerujem da ćemo krenuti ka zlatnoj sredini tabele ABA lige”, izjavio je trener Mornara Đorđije Pavićević nakon meča.