mornar megalex 2

U Baru je pao je i finalist ABA lige!

Umor od serije mečeva sa najboljim sastavima balkanskog i pirinijeskog poluostrva  Mornar je uspio da prebrodi u šok-završnici duela 3. kola FIBA lige šampiona sa Mega Leksom – 87:85!

Nakon nesrećno izgubljenih mečeva na startu ABA lige od Partizana i Cibone, trener Mornara Đorđije Pavićević podsjetio je na staru maksimu da se u sportu sve vraća. Na drugom meču FIBA lige šampiona u Baru, pokazalo se da je strateg najpopularnijeg barskog sportskog kolektiva dobro naslutio.

Bila je to velika pobjeda želje i hrabrosti ali i barskih košarkaških fanova koji su protiv ekipe iz Sremske Mitrovice pronašli energiju kakva nije gledana u Baru još od 80-ih godina kada se za mjesto u dvorani za mečeve Mornara čekalo satima.

Sala Topolica, nažalost, bila je u duelu sa Megom tek do pola puna, baš kao i baterije Pavićevićevih izabranika. Ponekad se, međutim, spektakl desi kada mu se najmanje nadamo. Drugi dan novembra 2016. pamtiće se upravo po takvom "incidentu". Euforiji na tribinama kumovalo je, prije svega, kretanje rezultata u završnom periodu. Mornar je u 30. minutu gubio 60:70, a u 32. bio na trojku od izjednačenja (67:70). Nakon toga je sedam minuta gledana potjera domaćih za preokretom koji se konačno desio na minut i dvije sekunde prije kraja!

Poslednjih 60 sekundi donijelo je žestoku dramu u kojoj je domaćin imao I više nerava, i mirniju ruku i bolju taktiku. Nakon što je Voler donio prvo vođstvo Mornaru u nastavku (81:80), Jaramaz je pogodio trojku nakon koje je Mugoša jurnuo, čim je dobio loptu u kontru, i bio fauliran u reketu. Pogodio je oba bacanja za izjednačenje, Zagorac vratioMegi koš prednosti do 25.sekunde prije kraja kada je Voler pogodio za 85:85. Nakon uspješne odrbane koš za pobjedu postigao je Džons 15 sekundi prije kraja meča.

Poslednji napad Mege odrbanjen je maestralno – gosti su držani do 5 sekundi prije kraja daleko od zone šuta kada je Mugoša napravio pametan faul jer je domaćin do tog trenutka imao samo četiri prekršaja u poslednjoj četvrtini. U foto završnici na visini zadatka u reketu je bio Elis pa je u Sali počelo veliko slavlje.

“Ekipa je emotivno ispražnjena od ovakvog ritma igranja sa najjačim rivalima regiona. Mi smo u poslednjih osam dana bili u putu praktično, četiri a za tovrijeme odigrali tri utakmice. Imali smo seriju duela sa ekipama koje su favorite u ABA odnosnoFIBA ligi šampiona – Budućnost, Tenerife pa onda kao kruna meč sa Zvezdom koji je samom atmosferom svenas ispraznio. Ali ja sam rekao momcima da u baru neću tolerisati da se ekipe koje nisu nadmoćne osjećaju kao favoriti. Znao sam da su umorni, imamo i dosta zdrastvenih problema, ali protiv Mege smo morali da pokažemo da igramo pred svojim navijačima i da ovdje niko ne može daseprošeta. I vidjeli ste, iako smo imali 15 grešaka u prvom poluvremenu, držali smo se u rezultatskom egalu sve do finiša treće četvrtine kada smo primili deset ponea u nizu. Nakon toga, imali smo sreće da u minut uhvatimo priključak a onda sepodigla i atmosfera i dobili smo jednu uzbudljivu predstavu”, sumirao je utiske nakon meča Pavićević.

Junak trijumfa je bio Voler sa 29 poena. Dobro je u napadupratio Džons sa 19 poena a odličan utisak ostavio je Elis, kao i Mugoša koji je pogađao u trenucima kada se lomio meč.

Mornar – Mega Leks 87:85 (19:15, 22:27, 19:28, 27:15)

Mornar: Hadžibegović 9, Ćalić, Krstić 8, Džons 17, Radunović, Mijović 4, Elis 6, Vujošević 2, Pantić, Korać 5, Mugoša 5, Voler 29.

Mega Leks: Mušidi 3, Đoković, Jaramaz 17, Veljković, Milisavljević, Kaba 14, Zagorac 20, Cancar 2, Simeunović 2, Tejić 7, Novak 15.