Tenerife za brzi zaborav

FLS

Strahovanja košarkaša Mornara da ih u mondenskom ljetovalištu na Tenerifama ne očekuje nimalo lijep provod obistinila su se u najtežoj verziji.

Rezultat dovoljno govori o predstavi gledanoj u gradskoj sali San Kristobal de la Lagune: Iberostar Tenerife – Mornar 103:57.

Rezime epizode najpopularnijeg barskog sportskog kolektiva za zaborav mogla bi da stane u jednoj rečenici: Mornar je katastrofalno otvorio i loše zatvorio duel sa Iberostarom.

U meču u kojem je Špance išlo gotovo sve što su pokušali, četa Đorđija Pavićevića djelovala je kao paralisano, i u napadu i u odbrani, pa su deset trojki i isto toliko skokova više domaćinu donijeli pobjedu od 46 poena.

Sve je bilo odlučeno u prvoj četvrtini koju je Iberostar otvorio serijom od 24 vezana poena prije nego je Momo Džonsu 7. minutu „skinuo paučinu“ sa mrežice domaćina. Drugoplasirani sastav ACB lige imao je i žestok finiš pa je završna razlika ujedno i najveća zabilježena tokom meča koji bi Mijović i družina trebali koliko noćas da zaborave kako bi se koliko toliko mentalno spremili za okršaj sa još jednim rivalom Evroligaške top 16 klase, šampionom ABA lige, koji im stiže u goste u ponedjeljak.

Iberostar Tenerife – Mornar 103:57 (29:7, 22:22, 21:18, 31:10)

Tenerife: San Migel 4, Omaragić 2, Niang 9, Basas 2, Hanli 13, Vaskez 8, Abromaitis 4, Ingliš 22, Bogris 4, Beiran 7, Vait 15, Durnkamp 13.

Mornar: Ćalić 2, Krstić 4, Džons 15, Radunović 10, Mijović 1, Elis 11, Vujošević 2, Pantić, Korać, Mugoša, Voler 12, Dikerson.

Trener Mornara Đorđije Pavićević rekao je nakon meča da su svi u Mornaru znali kakvo ih iskušenje čeka u San Kristobal de la Laguni.

„Znali smo da nam se može desiti upravo ovo što se desilo. Pokušali smo na početku sa igračima koji imaju manju minutažu u ABA ligi i Ligi šampiona, ali smo morali da uvedemo igrače koji iz utakmice u utakmicu nose glavni teret. Izgubili su snagu u finišu meča što je ekipa Tenerifa koja nema slabog pojedinca iskoristila i nanijela nam ubjedljiv poraz. Zahvaljujem damaćinima na gostoprimstvu. Ekipi Tenerifa predviđam visok plasman u Ligi šampiona", rekao je Pavićević poslije utakmice sa Iberostarom.

Mornar sledeće srijede u 3. kolu Lige šampiona dočekuje Mega Leks koja je u drugom kolu ovog takmičenja u okviru grupe D savladala Cibonu 81:79.