Mornar rutinski do polufinala Kupa

kup 10

Rutinska pobjeda Mornara protiv Primorja u četvrtfinalu Kupa Crne Gore i plasman na završni turnir koji će održati 15. i 16. februara.

Mornar – Primorje 1945 82:74 (19:18, 19:21, 26:14, 16:21)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 300 Sudije: Kostić, Kićović, Kerbijev

Mornar: Pavićević 2 (2as, 1ukr.l), Rebić 14 (2 trojke, 5sk,) Voler 23 (7 trojki, 9sk,2as), Živanović 3, Vranješ 2, Mugoša 7,Vujošević (2sk), Mijović 11 (6sk), Vesković 2, Pavić 16 (4sk, 6as), Mićović 2 (5sk), Dragojević.

Primorje 1945: Misinezobić 5, Bošković 24, Bakić 2, Kovačević 11, Radojković 9, Kojadinović 5, Grković 9, Pantović, Zejak 9, Fašing.

Šampion je meč odigrao bez Lukovića, Sanea, Granta i Drenovca zbog limitiranog broja stranaca u domaćim takmičenjima, a u prvom poluvremenu i bez Mićovića koji na parket istrčao tek u trećoj četvrtini.

Umjesto pomenute četvorke u sastavu Mornara bili su junior Balša Živanović, Marko Vesković i Filip Dragojević.

Razliku u klasi Mornar je pokazao samo u trećoj četvrtini, jedinom periodu koji je odigrao u jačem ritmu i u kojoj je i odlučen meč bijegom domaćina na 18 poena razlike nakon minusa od pola koša na poluvremenu.

Ključne figure u taboru Barana bili su Antabija Voler koji je sa 7 trojki olakšao posao svom timu, i Nikola Rebić koji je serijom 10 vezanih poena (uz dvije trojke), u trećem kvartalu ubio nadu gostima da mogu do senzacije u topolici nakon dobijenog provg poluvremena (38:39).

Nakon 5. minuta igre činilo se da će Mornar već na startu napraviti ubjedljivu razliku pošto je Voler pogodio prva četiri šuta iza 6,75 za prvo dvocifreno vođstvo (15:5).

Buđenje Barana uslijedilo je, međutim, tek nakon poluvremena koje su proveli na terenu pošto trener Mihailo Pavićević nije krenuo ka svlačionici što je bila jasna poruka da je vrijeme da se ozbiljnije i sa više energije odigra u nastavku.