Sreća okrenula leđa "mornarima" i u Sremskoj Mitrovici

mmeg 2

Mornar je izgubio još jedan meč na loptu na gostovanjima u ABA ligi. Nakon Partizana, “Ponos Bara” imao je praktično dobijen i meč protiv Mege u Sremskoj Mitrovici.

Ovog puta, međutim, nisu sudije bili glavni krivci poraza (mada je bilo više spornih odluka na štetu gostiju), već koncentracija.

Nakon fantastično odigranih 5 minuta u trećoj dionici i serije 15-0 kojom su odgovorili na seriju Mege u finišu poluvremena i pobjegli na 37:51, činilo se da ništa ne može da zaustavi košarkaše Mornara na putu ka prvom trijumfu ove sezone u gostima.

Sve je, međutim, krenulo naopako u finišu treće dionice i to nakon što je Voler imao priliku da sa tri penala obezbijedi svom timu zalihu od 14 poena pred poslednju četvrtinu. Najbolji šuter crnogorskog šampiona pogodio je, međutim, samo jedno bacanje a i taj poen sudije su poništile da bi domaći u poslednja dva napada pogodili dvije trojke, Ašćerić u poslednjem sekundu sa preko pola terena!

Mega je tako sa dva šuta iz očajne situacije prišla na 53:58, potom u 34. minute stigla i do prvog vođstva a onda u završnici kaznila seriju promašenih trojki i pogrešnih dodavanja gostiju da povede 79:74 u poslednjem minutu.

Mornar je bez Volera i Vranješa (zaradili po 5 ličnih), u poslednjem minute uspio da izbori poslednji napad za produžetak ili pobjedu. Rebić je dobro probio ali lopta nije htjela u koš...

Mega Bemax – Mornar 82:80 (14:21, 23:15, 16:22, 29:22)

Dvorana: Pinki Gledalaca: oko 1,200, SUDIJE: Milivoje Jovčić, Vladan Šundić, Matej Špendl

Mega Bemax: Janjić, Ratkovica 7, Ašćerić 5, Mišković 13, Čarapić 4, Atić 20, Cerovina 9, Kopriica, Nikolić 7, Langović, Fundić 5, Stanić 2.

Mornar: Grant 2, Mićović 18, Mijović 2, Drenovac 5, Pavić 2, Vujošević, Pavićević, Voler 14 (3as), Sane 2 (2as), Vranješ 10, Rebić 17 (9as), Luković 4.