Prvi trijumf Mornara u ABA ligi: Sokoli oboreni na minus 24!

mornar barr 18

Nakon dva malerozna poraza od Partizana i Cibone, košarkaši Mornara upisali su prvu pobjedu u ABA ligi.

U Topolici “bijelu zastavicu” morao je pred boljim da podigne makedonski Karpoš Sokoli – 83:59!

Izabranici Đorđija Pavićevića odlično su otvorili meč i odigrali masetralno u završnoj dionici. U središnjici meča je malo škripalo i na trenutak se sredinom treće četvrtine javila bojazan da bi stvari mogle da krenu naopako. Gosti su se, naime, sa minus 14 u 10. minutu vratili na poen zaostatka u 24. (50:49).

U nastavku meča, međutim, gosti su postigli još samo deset poena, Mornar 33…

U uvodnim minutima Barani su dominirali zahvaljujući “minijaturi” Krstića koji je serijom od deset vezanih poena donio domaćinu 8 poena viška (12:4). Nakon Krstića razigrao se Dikerson, malo kasnije i Voler i dos redine druge četvrtine prednost Mornara kretala se od 12 do 15 poena.

U finišu prvog poluvremena, međutim, proradio je šut sa distance gostima i prednost “plavih” počela je da se topi. Makedonska legija stranaca prijetila je do finiša treće dionice kada je Mornar počeo da se podiže.

Poslednja četvrtina donijela je furioznu igru Pavićevićevog tima i seriju 25-4 kojom je Mornar u 39. minutu stigao davođstva od 27 poena!

Mornar – Karpoš Sokoli 83:59 (24:10,18:22,14:19, 27:8)

DVORANA: SC Topolica GLEDALACA: 2,000 SUDIJE: Radović, Obrknezović, Radojković.

MORNAR: Džons 9, Krstić 10, B. Radunović, Vujošević 5, Ćalić, Mijović 1, Pantić 2, Dikerson 17, Elis 11, Hadžibegović 1, Mugoša, Voler 15.

KARPOŠ SOKOLI: Peri 11, Sokolov 6, Sapundžijev, Jakimoski, Penov, Bakoč, Zeković 7, Duvnjak 11, Vrkić 13, Labović 4, Knežević 2, Mek 3.