Fortuna okrenula leđa Mornaru i protiv Cibone

momo jones

Dva puta za tri dana Mornar je imao šut za pobjedu protiv bivšeg prvaka Evropeali je i protiv Cibone u Zagrebu, kao i protiv Partizana u Baru, lopta za koji milimetar bila na strain protivnika.

Cibona - Mornar 91:89

Buran i malerozan početak ABA sezone za četu Đorđija Pavićevića. Ako se tome doda i podatak da je meč u Zagrebu bio četvrti koji je Mornar odigrao u poslednjih sedam dana, jasno je s kakvom se emocijom Barani vraćaju kući iz hrvatske prijestonice.

Početak meča nije najavljivao neizvjesnu završnicu. Cibona je krenula silovito – serijom 12-0 dotrećeg minuta. Do kraja četvrtine povela je i sa 15 razlika. Nakon toga Mornar je uhvatio bolji ritam ali je gledan uglavnom izjednačena borba koja nije anulirala prednost domaćina stčenu na startu.

Krajem treće četvrtine, međutim, Mornar je uhvatio priključak (71:66), a to je bio samo početak serije 12-2 kojom su gosti preokrenuli u 33.minutu na 71:72!

Uslijedio je period izjednačene borbe do poslednjeg minuta u kojem su više sreće I naklonosti arbitara imali Cibosi. Baranima su u finišu svirana tri faula, koja je domaćin iskoristio za sedam poena sa bacanja. Na drugoj strani prekršaja nije bilo.

Možda zvuči kao prazna parola ali poruka za košarkaše Mornara nakon još jednog nesrećnog poraza je jasna: glavu gore, sve se vraća!

Cibona - Mornar 91:89 (28:16, 20:21, 23:28, 20:24)

DVORANA: Dražen Petrović, GLEDALACA: 1.000 SUDIJE: Milija Vojinović, Marko Juras, Igor Mitrovski

ŠUT ZA TRI POENA: Cibona 11/24 Mornar 7/17. SKOKOVI: Cibona 27+6, Mornar 18+3

CIBONA: Sakić 27, Marineli 2, Marić 12, Ćorić, Sisko 1, Džonson 15, Rozić 9, Sulejmanović, Slavica, Joksimović 6, Žižić 19, Gospić.

MORNAR: Džons 15, Krstić 3, B. Radunović 12, Vujošević 2, Ćalić 7, Mijović, M. Radunović, Pantić 3, Dikerson 33, Elis 2, Hadžibegović, Voler 12.