Mornar se vratio sa -22 ali ostao bez daha u završnici

derbi 10

Manje od deset minuta igre bilo je dovoljno košarkašima Mornara da sa minus 22 priđu na samo pola koša razlike u crnogorskom i derbiju 7. kola ABA lige, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu u prvom ovosezonskom okršaju sa Budućnošću - 95:99!

Za trijumf izabranicima Mihaila Pavićevića trebala je, prije svega, mnogo bolja igra u defanzivi u prvom poluvremenu kada je protivnik napravio veliku razliku, ali i bar još jedan raspoloženi šuter uz Bronsona Kejniga koji je u poslednjoj četvrtini pogađao i iz otvorenih i iz nerezonskih šuteva.

Najveće pojačanje u istoriji Mornara Bobi Braun potvrdio je klasu i reputaciju (25 poena, 9 asistencija), ali ni on nije večeras bio dovoljno raspoložen za “dalekometnu paljbu” da bi na tom planu Mornar adekvatno odgovorio Podgoričanima u trenucima kada su dominirali upravo u šutu.

Uprkos porazu, utisak je da je Mornar angažmanom Bobija Brauna i Landinga Sanea dobio upravo one pojačanja upravo one karike koje su mu trebale da zaokruži roster na željenom nivou.

Mornar - Budućnost 95:99 (25:32, 18:30, 23:20, 29:17)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 2,450 Sudije: Miloš Koljenšić, Milija Vojinović, Igor Dragojević

Mornar: Mićović 5, Braun 25 , Kejnig 21, Drenovac 11, Pavić 5, Vujošević, Pavićević, Voler 5, Sane 2, Vranješ 6, Rebić, Luković 15.

Budućnost: Džekson 8, Ivanović 15, Su. Šehović 6, E. Klark 16, Barović 7, K. Klark 14, Se. Šehović, Starovlah, Gordić 21, Omić 6, Popović, D. Nikolić 6.

„Želio bih da čestitam Budućnosti na pobjedi, jednostavno, oni su od početka ušli jako dobro u utakmicu i zasluženo dobili. Drago mi je da je publika opet prisustvovala jednoj lijepoj košarkaškoj predstavi, kao što su bile i prethodne utakmice između Budućnosti i nas“, rekao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.

On je naglasio da je njegov tim u prvom poluvremenu odigrao katastrofalno u odbrani.

„Dozvolili smo ekipi Budućnosti da postigne 62 poena. Igrali smo suviše mekano, prosto neshvatljivo, ali moram i da kažem da je to možda i najbolje poluvrijeme Budućnosti ove sezone. Ako je nešto pozitivno sa ove utakmice, onda je to da smo uspjeli da se iz velikog minusa vratimo i dođemo u situaciju da uvedemo utakmicu u egal, gdje je odlučivala jedna lopta. Jedan od naših najboljih šutera Vraneš promašio je otvoren šut za tri poena u samoj završnici, ali to je košarka. Kad je drugo poluvrijeme u pitanju nemam šta da zamjerim mojim igračima, nego bih im čestitao. Nadam se da se ono prvo poluvrijeme, što se tiće defanzive, više neće ponoviti“, zaključio je Pavićević.