Mornar u Frankfurtu bez odbrane od "kanonade" domaćina

skyliners

Mornar u Frankfurtu, u meču 4. kola D grupe Eurokupa protiv Fraport Skajlajnersa, nije imao odbranu od strahovite trojkaške kanonade domaćina.

Skajlajners – Mornar 98:75 (36:19, 27:20, 17:17, 18:19)

Frankfurt - "Fraport arena". Gledalaca: 1.040. Sudije: Peres (Španija), Geler (Belgija), Udianskij (Velika Britanija).

Skajlajners: Marfi 5, Hajns - Bel 11 (2-1), Heslip 18, Klark 13 (1-1), Haf 6, Vargas 8, Frojnderberg 10 (5-3), Trtovac, Volfart 16 (2-0), Robertson 11, Feler.

Mornar: Karington 10 (2-2), Kenig 9, Mijović, Mugoša, Pavić 10 (4-3), Vujošević, Pavićević, Voler 12, Vranješ 15 (4-4), Mornar 2 (4-2), Rebić 3 (4-3), Luković 14 (8-8).

Njemački sastav pogodio je do sredine druge četvrtine 12 od 14 šuteva za tri poena (85,7 odsto), što mu je donijelo prednost od 18 poena (57:31). Ovakva uvertira je, pokazalo se, odredila i tok ali i epilog meča koji je završen sa 23 poena viška za domaćina, poen manje od razlike zabilježene na poluvremenu.

U nekoliko navrata u nastavku, Skajlajnersi su vodili i sa 28 poena...

Glavna figura predstave bio je Tomas Brejdi Heslip koji je promašio tek sedmi šut za tri poena!

Bez raspoloženih šutera za adekvatan odgovor na „dalekometnu paljbu“ domaćina, Mornar nije mogao mnogo više od onoga što je viđeno u Fraport areni.

Barani su u nastavku uspjeli da uspostave ravnotežu, smanjili broj izgubljenih lopti, ali bez svog glavnog oružja protiv tima koji je imao možda i svoj najbolji šuterski dan u sezoni, nisu mogli do boljeg rezultata.

Zanimljivo je da barski tim solidno šutirao za tri u prvom poluvremenu (5/9), ali je u nastavku pogodio još samo dvije trojke iz 12 pokušaja... Još zanimljiviji je, međutim, bio odnos domaćeg kluba prema Mornaru.

„Pomogli smo Frankfurtu večeras i mi. U prvom poluvremenu kao da nismo bili u igri. Došli smo ovdje bez dva važna igrača ali nisam od trenera koji traže alibi. Pokušali smo da uradimo nešto u drugom poluvremenu, nismo uspjeli“, rekao je nakon meča Pavićević a onda dodao: "Ovo je u vezi igre, sad bih nešto o predigri. Mi smo klub koji se trudi da svakog dočeka na najbolji način. Možete da provjerite ljude iz Unikahe i Uniksa. Ali kako je Skajlajners nas dočekao, to je nevjerovatno. Bili smo smješteni 31 kilometar od sale i nismo mogli da treniramo u njoj čak ni noć uoči meča. To mi se desilo prvi put u trenerskoj karijeri“.

Mornar u 5. kolu D grupe Eurokupa, 31. oktobra, dočekuje litvanski Ritas.