Zadar Mornar 1

“Ponos Bara” je na gostovanju Zadru u 4. kolu ABA lige bio na visini zadatka, potvrdivši i u dvorani “Krešimir Ćosić” da ekipa “raste” iz meča u meč: Zadar – Mornar 83:93!

Utakmicu je bolje otvorio domaćin (serija 9-0 na start), ali je naš tim brzo uhvatio bolji ritam a do sredine prve četvrtine i “priključak” (13:12). Ipak, u završnici ovog perioda domaćin je još jednom uspio da se odlijepi na 9 poena razlike (27:18).

Ovaj zaostatak anuliran je prije sredine druge dionice i to poenima Volera (12 poena za tri minuta!), nakon čega su počeli da pogađaju i Vranješ i Rebić pa je u 17. minutu viđen preokret (38:39).

Do sredine treće dionice, razlika je, uglavnom, samo raslo pa je u 25. minutu prvi put Mornar prvi put stigao do dvocifrenog vođstva. Domaćin se vratio početkom treće četvrtine (71:74), ali je u tim trenucima ponovo stvari u svoje ruke preuzeo Voler i sa dvije trojke demoralisao Zadrane, a odmah nakon njega Vranješ, Rebić i Luković efektnim akcijama podigli prednost na 71:87 nakon čega je duel bio lišen rezultatske dramatike.

Zadar – Mornar 83:93 (27:18, 16:29, 18:20, 22:26)

DVORANA: Krešimir Ćosić GLEDALACA: 3,000 SUDIJE: Matej Boltauzer, Dragan Porobić, Dragan Kralj.

Zadar: Grant 22, Bašić 3, Marić, Magariti 10, Krajina 2, Vuković 9, Brzoja, Praja, Tomas, Litl 18, Božić 19, Planinić.

Mornar: Kerington 2, Kejnig 12 (4/7 za tri, 3 as), Mijović, Mugoša, Pavić 8 (4 sk, 4 bl), Vujošević, Pavićević, Voler 19 (5/7 za tri, 3 as, 3 uk.l), Vranješ 14 (1/3 za tri, 4 sk, 2 uk.l), Mornar 10, Rebić 16 (2/3 za tri, 1 uk.l), Luković 12 (12 sk, 5 bl).

Uvijek kada gostujemo u Zadru imamo poseban osjećaj naročito od kada igramo u ovoj dvorani koja nosi ime legendarnog Krešimira Ćosića. Podsjetio sam moje igrače na njega i pokušao da ih i tako motivišem. U svakom slučaju hvala domaćinu na korektnoj igri i navijačima Zadra koji nas uvijek prijateljski dočekaju. Nadam se da ćemo im na isti način vratiti u Baru. Krenuli smo konfuzno i odmah nas je domaćin kaznio za to. Primili smo u prvoj četvrtini 27 poena. U drugoj smo došli do naše igre, pokušali bolje da eliminišemo ofanzivni skok rivala a njegove najbolje igrače tjeramo na što teže šuteve. Proradila je i naša “dalekometna paljba”. Mi jednostavno igramo takvu košarku, takve igrače imamo a takve i angažujemo. U 2. četvrtini je Voler preuzeo sve u svoju ruke. Znali smo šta hoćemo u drugom poluvremenu, kako da napadamo odbranu Zadra, pravili višak, imali dobra rješenja, u odrbani je Luković zatvorio reket... Da ne držim govor, momci su odigrali sjajno i čestitam im. Što se tiče našeg rivala, teško je igrati kad morate a Zadar je bio pod moranjem. To se vidjelo, čim smo došli na egal osjetila se nervoza u njihovoj igri. Cijenim ovu ekipu Zadra. Ima jako dobrih igrača i pokrivena je dobro i na spoljnjim i unutrašnjim pozicijama ali kada krenu porazi gubi se samopouzdanje. Teško je to zaustaviti. Od srca želim i vjerujem u klub i ovu ekipu da će se brzo vratiti", prokomentarisao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.