Velika pobjeda Mornara u Torinu!

kosh 10

Kad se to najmanje očekivalo na seriji teških gostovanja, protiv ekipe koju predvodi čuveni NBA trener Leri Braun i u kojoj nastupa igrač sa dva NBA prstena Džejms Makadu, Mornar je upisao svoju prvu ovosezonsku pobjedu.

U drugom kolu D grupe Eurokupa: FIAT – Mornar 80:84!

“Ponos Bara” odigrao je u Torinu fenomenalno jednu četvrtinu, hrabro tokom cijelog meča uz krizu nalik onoj koja ga je koštala poraza na gostovanju Krki, ali je ovog puta imao više sreće u završnici. U Novom Mestu, šampioni Crne Gore promašili su tri trojke u poslednjem minutu. U Torinu su postigli dvije...

U prvoj i poslednjoj četvrtini gledana je izjednačena igra sa fazama dominacije oba tima – Mornar je bolje otvorio meč, Fiat imao bolju završnicu prve četvrtine.

Uslijedio je period fantastične igre Barana tokom koje su za deset minuta ubacili 32 poena i “odlijepili se” na 15 poena razlike na poluvremenu (40:55)!

U trećoj četvrtini gledan je dijametralno suprotan odnos snaga pošto je do 30. minuta u ovom kvartalu samo Luković pogađao za Mornar (4 poena za 9 minuta), da bi potom Mornar i Voler trojkom vratili svom timu samopouzdanje.

U poslednjoj četvrtini ponovo su se raspucali Mićović i Vranješ, ali i Rebić koji je u ključnim trenucima bio nepogrešiv sa linije penala.

Mornar je u 35. minutu gubio 72:66, ali je trojkama Vranješa i Mićovića i sa četiri vezana penala Rebića preokrenuo na 74:75 u 36. minutu.

Fiat je uzvratio serijom 6-0 za 80:78 nepuna dva minuta prije kraja. Do poslednjeg zvuka sirene, međutim, italijanski tim nije pogodio ni poen, dok su Vranješ na minut prije kraja i Rebić 18 sekundi prije poslednjeg zvuka sirene pogodili za tri i veliko slavlje Barana po završetku meča.

Fiat - Mornar 80:84 (23:23, 17:32, 22:9, 18:20)

Torino - Dvorana: „Palavela”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Kortes (Španija), Fric (Njemačka), Perandi (Estonija).

Fiat: Vilson 14 (1-1), Rud 9 (2-2), Anumba, Ker 9, Gvajana, Poeta 3 (4-1), Delfino, Kuzin 4 (2-2), Mekadu 8, Tejlor 23 (10-7), Koton 10.

Mornar: Kerington, Mićović 13 (2-2), Kejnig 10, Mijović, Mugoša 3 (2-0), Vujošević 2, Pavićević, Voler 11, Vranješ 12 (5-4), Mornar 5 (1-1), Rebić 9 (6-6), Luković 19 (6-5).