sigal 100 29

U prvom kontrolnom meču koji su u okviru priprema za novu sezonu odigrali u Baru, košarkaši Mornara slavili su protiv prištinskog BCZ Mobajl (nekadašnji Sigal) 100:75!

Barani su, što pokazuje i rezultat, prikazali najbolju partiju od početka priprema a naročito su raspoloženi bili novajlija Đorđe Drenovac, Marko Mugoša i Vinston Šepard koji su bili i najefikasniji na meču. U drugom poluvremenu raspucao se i Bronson Kejning pa je meč bio lišen rezultatske neizvjesnosti već sredinom treće četvrtine kada je razlika dostigla 20 poena.

Mornar – BCZ Mobajl Priština 100:75 (28:23, 23:22, 31:12, 18:18)

Dvorana: Topolica. Gledalaca: 200. Sudije: Miloš Koljenšić, Milosav Kaluđerović i Đuro Kićović (Crna Gora).

Mornar: Pavićević 4, Drenovac 17, Mijović 4, Živanović, Vesković, Mornar 6, Mugoša 20, Karington 10, Kejnig 15, Pavić 5, Šepard 18, Vujošević 1.

BCZ Mobajl Priština: Dejvis 19, K. Anderson 11, R. Anderson 6, Kastrati, Krestinin 8, Krasnići 7, Jakupi 9, Ismaili 4, Mejfild 11.

Domaćin je već na startu najavio ubjedljiv tirjumf, poveo 8:0 nakon tri minuta ali je sastav iz Prištine uspio da uhvati priključak i do poluvremena se drži na jednocifrenom minusu.

U trećoj četvrtini, međutim, gosti nisu imali odbranu na sjajan šut Barana sa distance - raspucanom Mugoši (4 pogođene trojke od čega tri u prvoj četvrtini), pridružio se u nastavku i Bronson Kejning (tri trojke u trećoj četvrtini).

Rekordna razlika viđena je u 34. minutu kada je na semaforu stajao rezultat 91:61, nakon čega je šef struke Mornara Mihailo Pavićević dao priliku i juniorima Živanoviću i Veskoviću što su gosti iskoristili da neznatno ublaže poraz.

Zbog obaveza u reprezentaciji Crne Gore, odnosno Srbije, u sastavu Mornara nije bilo Nemanje Vranješa i Uroša Lukovića, kao ni Strahinje Mićovića koji pauzira zbog povrede.