kos mornar 9

Mornar je slavio i u drugom meču finala plej ofa Superlige i od prve titule u istoriji kluba dijeli ga još jedna pobjeda protiv Budućnosti.

Mornar - Budućnost  93:85 (18:23, 26:24, 27:18, 22:20)

Mornar: Pavićević, Ćalić, Mićović 18, Nidam 41, Mijović, Pavić 2, Vujošević 1, Mugoša 5, Ros 13, Vranješ, Baki, Luković 13.

Budućnost: Ivanović 19, Slavković, Su. Šehović 3, Barović 7, Se. Šehović 4, Starovlah, Gordić 14, Ilić 4, Z. Nikolić 4, Gibson 6, Lendri 9, D. Nikolić 15.

Ponovo je ključna figura trijumfa barskog ABAligaša bio Derek Nidam. Nakon podgoričkih 35, večeras je u topolici upisao 41 poen od čega 15 šutevima iza linije 6,75 u prvo poluvremenu!

A upravo se tokom prvih 20 minuta Mornar borio da zaustavi zahuktalu Budućnost, odličnu u obje faze igre ali naročito u odbrani.

Podgoričani su u nekoliko navrata bježali na 9 i 8 poena razlike, Mornar se svakiput vraćao preko Nidama, da bi uzavršnici poluvremena Ros pa Mugoša trojkama pripomogli da se uhvati egal.

U drugom poluvremenu je gledana sasvim drugačija priča – Budućnost je ostala bez šuta sa distance a u Mornaru su počeli da pogađaju i Mićović i Ros. Mićović je sa tri vezane trojke donio minimalno vođstvo domaćinu koje je u finišu ove četvrtine naraslo na osam poena (71:63)!

Budućnost se brzopotezno vratila početkom završne četvrtine (71:72), nakon čega je gledana rezultatska klackalica do 35 minuta kada je Mornar vezao seriju 9-0 za 8 ponea viška u 38. minutu (84:76).

U poslednja tri minuta Nidam i drugovi bez problema su zadržali prednost i primakli se na jedan trijumf od ostvarenja sna.