I treću sezonu zaredom Mornar će igrati u finalu crnogorske Superlige.

Iako se očekivalo da će Sutjeska bar u Nikšiću preznojiti ekipu Mihaila Pavićevića, Mornar je dominirao i u drugom duelu polufinala plej ofa.

Sutjeska – Mornar 78:100 (19:33, 21:21, 20:24, 18:22)

Sutjeska: Džonson 3, Goranović 2, Pavlićević 16, Gardašević, N. Vuković 2, Vujović 8, Đoković 11, Sidi 18, S. Vulević 3, Vuković 2, Lalović 13, Otašević.
Mornar: Pavićević 3, Ćalić, Mićović 6, Nidam 15, Mijović, Pavić 15, Vujošević 1, Mugoša 15, Ros 26, Vranješ 11, Bakić 2, Luković 6.

Da Sutjeska neće imati ni šansu da ugrozi plasman rivala iz Bara u finale bilo je jasno već sredinom prve četvrtine kada su se Barani odlijepili na dvocifrenu razliku.

U finišu ovog perioda Mornar je “pobjegao” na 15 poena razlike (14:29), u 13. minutu razlika je dostigla 17 poena (23:40), a u 17. minutu i 19 (31:50).

Rekordno vođstvo Barani su imali u poslednjem minutu kada je na semaforu stajao rezultat 75:100.

Do ubjedljive pobjede u Nikšiću Mornar je stigao prije svega zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena (14 od 29).