Mornar slavio u Morači!

mor buducnost 16

U ligaškim okršajima ove sezone Mornar je protiv Budućnosti odigrao 2:2!

Za razliku od ABA lige u kojoj su dva najbolja crnogorska košarkaška tima slavila na svom terenu, u Super ligi su se u oba meča radovali gosti – Barani noćas u Morači 75:71!

Za razliku od prvog crnogorskog derbija u Super ligi, igranog u Topolici (83:85), orkšaj u Morači bio je lišen neizvjesnosti u finišu što se ne može zaključiti na osnovu rezultata jer je domaćin serijom 5-0 u završnici ublažio poraz.

Sve je riješeno serijom Mornara 17-0 u poslednjoj četvrtini, kojom su Barani od 55:59 stigli do rekordnih 59:72 na nepuna tri minuta prije kraja meča.

"Velika pobjeda u specifičnom trenutku. Budućnost je ispražnjena, mi takođe, nije to bio nivo kakav smo imali u dosadašnjem dijelu sezone. Bili smo malo više raspoloženi od protivnika. Lijepa pobjeda, jer je Budućnost bila neporažena ove sezone, ako ne računamo mečeve na evropskoj sceni", rekao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.

Budućnost – Mornar 71:75 (15:17, 23:16, 16:22, 17:20)

Dvorana: Morača Gledalaca: 650 Sudije: Igor Dragojević,Ognjen Jokić,Radoš Savović

Budućnost: Ivanović7, Su. Šehović 14, Barović 4, Se. Šehović 3, Starovlah 4, Bojić 4, Ilić 8, Z. Nikolić 2, Gibson 16, Popović 3, Lendri 4, D. Nikolić 2.

Mornar: Pavićević, Ćalić, Mićović 11, Nidam 14, Mijović, Pavić 5, Vujošević 4, Mugoša 6, Ros 12, Vranješ 19, Bakić 2, Luković 5.