Ništa od polufinala, Mornar ostao bez daha u Groningemu!

kosarka nocas 16

Iscrpljeni emotivno i fizički u nedjeljnom trijumfu protiv Crvene zvezde u plej ofu ABA lige, košarkaši Mornara bili su lak plijen holandskom Donaru u rvanšu četvrtfinala FIBA kupa.

Nošeni podrškom navijača u prepunoj dvorani u Groningemu, domaći su dominirali od sredine prve do polovine treće četvrtine, pa potom I tokom čitave poslednje dionice.

Donar – Mornar 101:74 (25:20, 27:14, 18:20, 31:20)

Donar: Kaningem 7, Gipson 12, Kopmans, Durisej 11, Kenis 3, Mast, Hove, Kari 19, Burges 5, Bruinsma 18, Pašalić 18, Slagter 8.
Mornar: Ćalić, Mićović 10, Nidam 24, Pavićević, Mijović, Pavić, Vujošević 2, Mugoša, Ros 11, Vranješ 23, Bakić 4.

Pitanje “putnika” u polufinale, tako se, praktično, nije postavljalo već od završnice poluvremena kada je holandski sastav sa devet Amerikanaca i Hrvatom Pašalićem stigao do vođstva od 18 poena.

Nakon tri minuta igre u trećoj četvrtini, bilo je jasno da Mornaru prijeti težak poraz jer je domaćin poveo sa 61:34! U finišu ovog perioda Mornar je sa tri trojke uspio da smanji rzliku na 16 poena i tako vrati nadu da bi u poslednjoj dionici mogao da anulira minus i prođe dalje, imajući u vidu šest poena viška izprvog meča sa kojima su doputovali u Holandiju.

Nada je, međutim, kratko trajala jer je Donar i poslednju četvrtinu otvorio kao prethodnu, podigao razliku za par minuta na 20 i više oena razlike a onda u finišu dodao u jednom trenutku i do rekrondih 93:65!

Mornr je u Groningemu podbacio u šutu za tri (7 od 26), spram u ovom segment igre solidnog učinka domaćina (14 od 32). Domaćin je dominirao i u skokovima (43 uhvaćene lopte u odnosu na 26 Mornara). O odnosu snaga na terenu, ipak, najbolje govori odnosu asistencijama – Donar je imao nevjerovatnih 30, Mornar samo 5...