Na revanš sa Donarom u četvrtfinalu FIBA Eurokupa, Mornar putuje sa zalihom od 6 poena!

U prvom duelu, igranom noćas u Topolici, izabranici Mihaila Pavićevića imali su i +11 i -5, pa bi epilogom susreta, s obzirom na brojne probleme sa povredama, mogli da budu umjerno zadovoljni.

Mornar - Donar 73:67 (18:10, 19:30, 15:12, 21:15)

Dvorana: Topolica, Gledalaca oko 1.500
Sudije: Ciulin Rumunija, Zashchuk Ukrajina, Kozlovskis Letonija

Mornar: Ćalić, Mićović 12, Nidam 20, Pavićević, Mijović, Pavić 9, Vujošević 10, Mugoša 3, Ros 9, Vranješ 10, Bakić.

Donar: Kaningem 4, Gipson 5, Kopmans, Durisej 7, Kenis 8, Mast, Hove, Kari 7, Burges 11, Bruinsma 4, Pašalić 15, Slagter 6.

Početak meča najavljivao je ubjedljiviji trijumf Mornara koji je već u finišu prvog kvartala prvi put stigao do dvocifrene prednosti. Sredinom drugog kvartala razlika je narasla na rekordnih 11 poena (30:19).

Nažalost, to je bio i kraj dominacije domaćina jer su gosti uzvratili serijom 12-0 i u 17. minutu prvi put na meču poveli (29:30).

U završnici poluvremena Donar je imao i 5 poena prednosti (40:35), ali je nakon toga Mornar odgovorio serijom 10-2 za novi preokret nakon kojeg je dugo gledana rezultatska klackalica.

Ekipe su se smjenjivale u vostvu do sredine poslednje četvrtine kada je Ros započeo seriju Mornara od 8-0 za 68:60 u 37. minutu.

Revanš meč igra se 28. marta u Groningenu.