Vraćen dug Ciboni!

mornar cibona zg 5

Mornar se u Zagrebu revanširao Ciboni za poraz u prvom dijelu sezone u Topolici!

Predstava u dvorani “Dražen Petrović” ostaće upamćena po velikim preokretima i oscilacijama u igri oba tima, usled čega se rezultat kretao od 14 poena viška za domaćina do vođstva gostiju od 21 poen razlike!

Duel su obilježili izvanrednim partijama i centar Cibone Luka Žorić (29 poena, 13 skokova, 5 asistencija), i bek Mornara Brendis Rejli Ros (25 poena, 8 skokova, 5 asistencija).

Cibona – Mornar 79:82 (28:15, 6:31, 15:20, 30:16)

Cibona: Bilinovac 3, Uljarević 2, Ratkovica 12, Geramipur 4, Žorić 29, Ćorić, Žilbert, Novačić 9, Bošnjak 2, Rozić 12, Ljubičić, Tomas 6.

Mornar: Pavićević, Ćalić, Mićović 5, Nidam 12, Mijović 2, Pavić 4, Vujošević 1, Mugoša 9, Ros 25, Vranješ 14, Bakić 8, Luković 2.

Utakmica je za oba sastava bila lišena takmičarskog motiva što je trener Mornara Mihailo Pavićević iskoristio da odmori glavne adute za predstojeći okršaj u osmini finala FIBA kupa sa Ostendeom. Uroš Luković je na parketu zagrebačke hale tako proveo samo 15-ak minuta što je najbolje iskoristio upravo gorepomenuti Žorić.

Nakon dobrog početka Mornara (2:7), Cibosi su odgovorili žestoko ikrajem prve četvrtine poveli sa 27:13. U drugom i trećem periodu, međutim, gledana je dominacija Mornara. Do 15. Minuta domaćin je upisao još samo tri poena, pa su Barani već na 30. poenu stigli do egala, a ubrzo nakon toga prešli u vođstvo koje je do poluvremena podignuto na 12 poena razlike!

U 25. minutu, prednost Mornara narasla je na rekordnih 38:59. U završnici je ipak bilo uzubuđenja, jer je domaćin iskoristio opuštanje rivala da u poslednjim minutima uhvati priključak.

Košem Žorića na pola minuta prije kraja Cibona je prišla na samo 2 poena zaostatka 75:77, ali je nakon toga Nidam iskoristio sva četiri bacanja što je bilo dovoljno da se spriječi preokret.

“Zahvaljujem se Ciboni na gostoprimstvu. Mi smo izgubili ritam ulaskom druge petorke i Cibona je napravila razliku sve do druge četvrtine kada smo se probudili i napravili prednost. U zadnjoj četvrtini smo pali, jedva smo čekali kraj, no na kraju smo pobijedili što je dobro za naše samopouzdanje i za ono što nas očekuje dalje”, rekaoje nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.

Zadovoljstvo pobjedom nije skrivao ni najbolji u redovima Mornara Rejli Ros.

”Cibona je dobra ekipa. Ispred nas su teške utakmice. Igrali smo dobro, no možemo bolje. Bitno je da smo na kraju pobijedili”, rekao je Ros na konferenciji za novinare.