Mornar moćan i u Laktašima, Pavićević u plej ofu očekuje Zvezdu!

ros

Mornar je bio nezadrživ i u Lakašima na gostovanju šampionu BiH!

Sedmu pobjedu u nizu u ABA ligi, “ponos Bara” izvojevao je lakše i ubjedljivije nego što se očekivalo imajući u obzir da je kraj Banjaluke bez bodova ove sezone ostala i Budućnost:

Igokea – Mornar: 79 – 93 (20:19, 17:28, 22:20, 20:26)

SD „Laktaši“, Gledalaca: 1.700 Sudije: Josip Radojković (Hrvatska), Igor Mitrovski (Makedonija), Milan Nedović (Slovenija)

Igoekea: Ponjavić, Artis 14, Gajić, Reinhardt 18, Glogovac, Nikolić, Jevtović 5, Radivojević 2, Ljubičić 7, Šibalić 2, Rikić 20, Preston 11.

Mornar: Pavićević, Ćalić 2, Mićović 10, Needham 26, Mijović, Pavić 13, Vujošević 2, Mugoša, Raley-Ross 11, Vranješ 13, Bakić, Luković 16.

Nakon trijumfa u Laktašima, Mornar samo čudomože da ostavi bez plasmana u plej of u kojem, kako sada stoje stvari najverovatnije dobija za rivala aktuelnog šampiona Crvenu zvezdu.

Barani su od početka diktirali tempo i samo početkom drugog poluvremena dozvolili domaćinu da serijom 12-0 preokrene i zaprijeti uzbudljivim finišom. Kada su se domaći navijači ponadali, međutim, razigrao se Derek Nidam koji je trojkom u prvom napadu posljednje četvrtine ponovo došli do dvocifrene prednosti – 70:59.

Nakon toga, razlika više nije padalaispod šest poena a završnica je u potpunosti bilališena rezultatske neizvjesnosti.

"Mislim da je sada svaka kombinatorika završena, da smo četvrti i da idemo u doigravanje. Igrama u drugom dijelu sezone to smo i zaslužili. Samo mi i Zvezda u drugom dijelu prvenstva imamo po jedan poraz, dijelimo prvo mjesto, što govori da smo zasluženo tu gdje smo", prokomentarisao je nakon meča šef struke Mornara Mihailo Pavićević.

Na pitanje protiv koga bi volio da igra u polufinalu, Pavićević je odgovorio:

"Normalno da bih više volio da igramo protiv Budućnosti, ali su male šanse".

On je dodao da igračima pripadaju zasluge za veliki uspjeh.

"Nama je ovo bila prva meč lopta za plej-of. Drago mi je što su momci to tako shvatili i odlučili da ne ostavljaju da završe posao za kasnije. Sve čestitike idu njima", rekao je strateg Mornara.

Jedan od junaka Mornarove pobjede u laktašima bio je Vukota Pavić.

"Mislim da smo sada baš na korak od plej-ofa. Kontrolisali smo utakmicu, ostvarili smo veliku pobjedu", prokomentarisao je Pavić.