kosh 2

Prvi poraz Mornara u ABA ligi ove sezone na domaćem terenu i to protiv rivala koji bi mogao da bude jedan od glavnih rivala u brobi za opstanak.

Mornar – FMP 73:81 (17:16, 17:16, 15:20, 19:24)

Dvorana: Topolica Gledalaca: 1,500 Sudije: Milivoje Jovčić, Igor Mitrovski, Ivan Stefanović

Mornar: Hadžibegović, Ćalić, Mićović 9, Nidam 13, Mijović 2, Pavić 2, Šepard, Vujošević, Mugoša 7, Ros 10, Vranješ 19, Luković 11.

FMP: Čović 13, Uskoković, Jeremić, Pot 10, Nenadić 18, Radanov, Bursać 18, Radovanović 2, Đumić 4, Šešlija, Rakićević, Ojo 16.

Mornar je imao nekoliko prilika da slomi otpor FMP-a i izbjegne neizvjesnu završnicu ali je svaku propustio zbog čega je bio kažnjen od upornog rivala koji je pogodio sve ključne šuteve u finišu meča!

U prvom poluvremenu, ekipa Mihaila Pavićevića uglavnom je bila u vođstvu, koje nije prelazilo 6 poena. U trećem kvartalu Barani su uspjeli da se „odlijepe“ i na 8 poena razlike ali je u završnici ovog perioda viđena bolja igra gostiju koji su od 49:41 za nepuna tri minuta preokrenuli na 52:57!

Mornar se, srećom, brzo vratio zahvaljući seriji Vranješa, koji je trojkom sredinom poslednje četvrtine donio vođstvo 69:65. Nažalost, u nastavku meča domaćin je ostao bez šuta, dok su gosti počeli da pogađaju sa svih pozicija što im je na kraju donijelo pobjedu.

"Čestitam ekipi FMP-a na zasluženoj pobjedi koju su, na našu žalost i na moje iznenađenje više željeli nego mi. I to je glavni razlog ovog poraza. Da bi se dobio bilo ko u ABA ligi mora se držati koncentracija svih 40 minuta, a mi to ponovo nismo uspjeli. Taj problem imali smo i protiv Partizana, kad smo poslije ubjedljivog vođstva došli u situaciju da izgubimo utakmicu. U ovom meču imali smo i sedam razlike i situacije da se još odlijepimo, ali smo rivala svojim greškama vraćali u igru i kako je utakmica išla njegovo samopouzdanje je raslo, naše jenjavalo. Ekipa FMP-a, predvođena, poslije Ročestija, najboljim plejom u ligi, Ćovićem, znala je to da iskoristi. Sa druge strane, mi smo igrali bez mozga, mimo dogovora, zaboravljali smo sve što smo trebali da radimo i u odbrani i u napadu. U napadu smo žonglirali, driblali u širinu, niko da krene u dubinu što smo radili čitave nedjelje pripremajući se za ovu utakmicu. Ovo je u ovakvoj, izjednačenoj ligi, težek poraz, poslije kojeg moramo da se negdje vadimo. Neke stvari postaju evidentne i što se tiče kvaliteta naše ekipe i nekih pojedinaca. Sagledaćemo kako stvari stoje, ali, očigledno, fali nam kvalitet", prokomentarisao je nakon meča trener Mornara Mihailo Pavićević.